Używasz starszej wersji przeglądarki. Zaktualizuj Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox lub Microsoft Edge do najnowszej wersji, aby udoskonalić doświadczenia korzystania z witryny.

image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml fb-white-10x14fb-10x14 ok-white-10x19ok-10x19 twitter-white-18x14twitter-18x14vk-white-16x11vk

Jeżeli szukasz programu, który umożliwi Ci samodzielne tworzenie quizów i jesteś przytłoczony licznymi opcjami, ten artykuł jest dla Ciebie. Oto popularne programy do tworzenia quizów, abyś mógł zdecydować, który najlepiej pasuje do Twoich codziennych zadań i przepływu pracy. Tworzenie własnych quizów nie musi być trudne!

1. iSpring Suite Max

iSpring Suite - Program do tworzenia quizów

iSpring Suite Max to intuicyjny, ale potężny program do tworzenia testów online o dowolnej złożoności. Można w nim przygotować kompleksowe oceny pracowników, ćwiczenia „przeciągnij i upuść”, testy interaktywne, krótkie ankiety oraz profesjonalnie wyglądające kursy online. Aplikacja umożliwia programistom e-learningu i nauczycielom tworzenie testów w rekordowym czasie i uzyskanie szczegółowe raporty na temat wyników każdego ucznia.

Jest to idealny program do robienia quizów dla tych, którzy szukają najłatwiejszego i najszybszego sposobu na tworzenie quizów. Ponadto, narzędzie to pozwala przenosić istniejące instrukcje obsługi i podręczniki online. Jeśli masz już prezentacje PPT, możesz przekształcić je w e-kursy za pomocą kilku kliknięć.

Jak to działa

Narzędzie jest łatwe w nawigacji, ponieważ ma zakładki i wstążki podobne do aplikacji MS Office. Dzięki edytorowi WYSIWYG tworzenie testów jest bardzo proste. Możesz wybrać pytania z 14 zestawów pytań ocenianych i ankietowych, i po prostu wypełnić je swoim tekstem i multimediami. Kreator testów jest responsywny, więc ten program do tworzenia quizów pomoże Ci zadbać o świetne doświadczenia podczas nauki zdalnej. Aplikacja świetnie sprawdza się, gdy chcesz dodać do swoich wysiłków edukacyjnych trochę elementów interaktywnych, które zawsze zwiększają zaangażowanie uczniów.

 1. Rodzaje pytań. iSpring QuizMaker ma 14 typów pytań i ankiet do wszechstronnej oceny wiedzy. Znajdziesz tu pytania wielokrotnego wyboru, dopasowywania, przeciągania i upuszczania, bank słów, pytania graficzne, eseje, skalę Likerta i inne.
 2. Zasady testowania. Aplikacja umożliwia ustawienie limitów czasowych quizów, liczbę prób, losowy wybór pytań oraz możliwość pominięcia pytania. Podobnie, punktacja quizów również jest bardzo elastyczna. Możesz określić wynik na zaliczenie i przypisać punkty lub kary za każde pytanie, w tym te z częściową odpowiedzią. Pytania można podzielić na grupy, a każdą grupę można oceniać osobno, dzięki czemu w jednym teście można ocenić wiele tematów.
 3. Udostępnianie i raporty. Testy online powstają w formacie HTML5, ich tworzenie jest względnie proste. Quizy mogą być publikowane w witrynie internetowej, LMS, MS Word lub usłudze udostępniania w chmurze oferowanej przez tego samego dostawcę. Opcja podglądu pomaga zobaczyć przed opublikowaniem, jak quizy będą wyglądały na różnych urządzeniach. Narzędzie oferuje szczegółowe raporty, dzięki czemu można łatwo śledzić wyniki każdego ucznia. Możesz uzyskać szczegółowe wyniki dla każdego pytania lub zestawów pytań. Nawet, jeżeli nie masz systemu LMS, nadal możesz otrzymywać pełne raporty za pośrednictwem poczty e-mail lub lokalnego serwera.

Ceny

Dostępna jest darmowa, 14-dniowa i w pełni funkcjonalna wersja próbna aplikacji. Cena subskrypcji zaczyna się od 3 387 zł dla iSpring Suite i od 4 267 zł dla iSpring Suite Max. Dostępne są specjalne zniżki dla nauczycieli, uczniów, organizacji non-profit i instytucji rządowych.

iSpring Suite

Programy do tworzenia quizów do pobrania w specjalnej cenie dla nauczycieli.

Darmowy okres próbny Dowiedz się więcej

2. Kahoot!

Kahoot! - Program do tworzenia quizów

Kahoot! to jedna z najpopularniejszych aplikacji do tworzenia quizów i testów do nauki. Aplikacja umożliwia wprowadzenie elementów interaktywnych na zajęciach dla młodszych uczniów. Dostępna jest strona internetowa Kahoot! (także po polsku) oraz aplikacja, która działa na systemach iOS oraz Android. Aplikacja do testów online Kahoot! znana jest z dynamicznego, kolorowego interfejsu, który przyciąga uwagę młodszych użytkowników. W Kahoot! możliwe jest też tworzenie krótkich ankiet, a materiały przygotowane w aplikacji nazywane są kahootami.

Jak to działa

 1. Rodzaje pytań. Możliwość zadawania pytań w Kahoot! jest ograniczona. Do wyboru jest tylko sześć rodzajów pytań, m.in. pytania otwarte, prawda/fałsz, puzzle, ale część dostępna jest tylko w niektórych planach. 
 2. Zasady testowania. Przygotowując testy można korzystać z własnych materiałów, ale dostępna jest również biblioteka zasobów Kahoot!, które można dodać do quizów. Sposób prowadzenia quizów w tej aplikacji jest dosyć specyficzny. Aby korzystać z quizów Kahoot! niezbędny jest bowiem ekran lub rzutnik, ponieważ to na nim wyświetla się przygotowane pytania. Z kolei uczniowie muszą zainstalować aplikację Kahoot! na swoich urządzeniach mobilnych, aby móc uczestniczyć w zajęciach. 
 3. Udostępnianie i raporty. Przygotowane quizy można udostępniać na stronie „Odkrywaj”. Testy i quizy mogą być publiczne lub prywatne; prywatne kahooty będą mogły zobaczyć jedynie osoby w Twojej grupie. Aplikacja umożliwia również udostępnianie quizów mailowo. Nie ma za to możliwości zewnętrznego eksportowania stworzonych w Kahoot! quizów, można je tylko pobrać. Kahoot! oferuje jednak raporty z informacjami o wynikach quizów oraz opcję wysłania do uczniów ankiety z prośbą o opinię.

Ceny

Aplikacja Kahoot! jest darmowa dla szkół. Dostępne są również różnorodne plany dla biznesów uzależnione od liczby użytkowników i zaczynają się od 10 dolarów za pracownika. Darmowy okres próbny jest dostępny tylko przy niektórych planach biznesowych Kahoot! i obejmuje siedem dni.

3. Google Forms + Flubaroo

Google Forms + Fluabroo - Program do tworzenia quizów

Formularze Google umożliwiają tworzenie ankiet i prostych testów oraz zapisywanie wyników w arkuszu kalkulacyjnym. Tymczasem Flubaroo, rozszerzenie Arkuszy Google, analizuje wyniki quizów i ocenia je w nowym arkuszu kalkulacyjnym. Kombinacja ta jest dostępna z dowolnego urządzenia z internetem, wypełnianie ankiet i testów jest możliwe na wszystkich urządzeniach mobilnych.

Jak to działa

Utwórz nowy Formularz Google, wprowadź pytania, zapisz formularz i dodaj klucz odpowiedzi. Kiedy udostępniasz quizy swoim uczniom, a oni do nich przystępują, wyniki są gromadzone w specjalnym arkuszu kalkulacyjnym. Aby automatycznie dokonywać oceny, musisz zainstalować Flubaroo, wtyczkę do Formularzy Google. Narzędzie to szybko oblicza otrzymane przez uczniów wyniki i wyświetla je w tym samym arkuszu kalkulacyjnym.

 1. Rodzaje pytań. Do quizów można dodać 9 rodzajów pytań edukacyjnych, w tym wielokrotnego wyboru, przesyłanie plików, wybierane z siatki, wybór godziny itd.
 2. Zasady testowania. Ponieważ Formularze Google bardziej nadają się do ankiet, zasady testowania są dosyć proste. Możliwe jest mieszanie pytań, zbieranie e-maili uczniów i umożliwienie im edytowania odpowiedzi po ich przesłaniu.
 3. Dodatki. Możesz zbierać e-maile uczniów na zajęciach i zostawiać indywidualne opinie po wypełnieniu ankiety. Projekt formularza można dostosować: możesz dodać motyw, zmienić kolor lub dołączyć nagłówek ze zdjęciem. Jest też możliwość dodania obrazów, filmów, odnośników lub strony internetowej jako odpowiedzi na opinię. Jeżeli zaś chodzi o rozgałęzienia, nauczyciel może skonfigurować quizy tak, aby uczniowie widzieli tylko niektóre części na podstawie swoich odpowiedzi.
 4. Udostępnianie i raporty. Udostępnianie jest dosyć proste: jest to internetowe narzędzie i musisz po prostu wysłać link do swoich uczniów. Dzięki raportom nauczyciel może śledzić średnią wyników, liczbę trudnych pytań, procent uczniów, którzy prawidłowo odpowiedzieli, liczbę prób, pomijane pytania itd. Raport jest wyświetlany w formie tabeli lub diagramu, a uczniowie mogą otrzymać swoje wyniki przez e-mail. Dużą zaletą Formularzy Google jest możliwość udostępniania testów współpracownikom w celu wspólnej pracy i przeglądu materiału.

Ceny

Narzędzie jest całkowicie darmowe.

4. Articulate Quizmaker

Articulate Quizmaker - Program do tworzenia quizów

Articulate Quizmaker to platforma do tworzenia niestandardowych testów. Program jest dosyć zaawansowany i tworzenie w nim quizów nie jest proste, jest dobrym rozwiązaniem dla doświadczonych technicznie programistów e-learning. Ma jednak wiele elementów, które można dostosować i pozwala na tworzenie quizów dla wszystkich urządzeń.

Jak to działa

Ten program do tworzenia sprawdzianów jest częścią Articulate 360, zestawu 9 narzędzi. Articulate Quizmaker to samodzielna aplikacja z interfejsem podobnym do programu PowerPoint. Program do tworzenia quizów posiada wiele opcji i pozwala na używanie zarówno szablonów pytań, jak i gotowych pytań od podstaw. Jednak nauczenie się podstaw i odkrycie wszystkich możliwości tej aplikacji może zająć trochę czasu.

 1. Rodzaje pytań. Aplikacja Articulate zawiera 20 pytań opartych na formularzach i 6 pytań dowolnych. Znajdziesz w niej zarówno standardowe pytania wielokrotnego wyboru, dopasowywanie itp., jak i złożone ćwiczenia typu “przeciągnij i upuść”.
 2. Zasady testowania. Istnieje wiele ustawień quizów, które można dowolnie dostosować. Możesz skonfigurować punktację (w tym punkty ujemne i za częściowe odpowiedzi), ustawić liczbę prób, zezwolić użytkownikom na pomijanie pytań itd. Pytania można podzielić na grupy i przetasować.
 3. Udostępnianie i raporty. Quizy stworzone w Articulate mogą być publikowane w Internecie, istniejącej prezentacji, LMS, na CD lub w MS Word. Testy są publikowane w formatach HTML5 i Flash, dzięki czemu można łatwo je przeglądać na urządzeniach mobilnych. Dodatkowo możesz opublikować quizy w Articulate 360 i udostępnić je online współpracownikom w celu ich zrecenzowania. Jeśli zaś chodzi o raportowanie, wyniki quizów można śledzić tylko w LMS.

Ceny

Aplikacja Articulate’s Quizmaker jest częścią Articulate 360, subskrypcji, która kosztuje 1 099 dolarów rocznie dla jednego użytkownika. Dostępna jest również w pełni funkcjonalna 30-dniowa bezpłatna wersja próbna, dzięki której wypróbujesz to oprogramowanie do testów online.

5. Online Quiz Creator

Online Quiz Creator - Program do tworzenia quizów

Online Quiz Creator od EasyLMS to aplikacja do robienia ciekawych testów z zaawansowanymi funkcjami, opcjami stylizacji i statystykami. Kreator quizów i testów online integruje kilka elementów grywalizacji, funkcji społecznościowych i zasad uczenia się. Wprowadzenie interaktywnych elementów do edukacji ma pozytywny wpływ na uczniów niezależnie od ich wieku.

Jak to działa

Aplikacja umożliwia tworzenie egzaminów, gier edukacyjnych i quizów do użytku online. Quizy są wysoce konfigurowalne i odpowiednie dla wszystkich urządzeń, w tym smartfonów. Celem tej aplikacji jest zapewnienie rozrywki podczas pisania quizów i nauki, która często bywa dla użytkowników nużąca. Dobrze integruje się z mediami społecznościowymi i podobnie jak w Kahoot!, interfejs jest odpowiedni dla młodszych uczniów.

 1. Rodzaje pytań. Możesz wybierać spośród: pytań wielokrotnego wyboru, wypełniania pustych miejsc i 4 różnych pytań obrazkowych. Możliwe jest nawet tworzenie pytań z wieloma prawidłowymi odpowiedziami.
 2. Zasady testowania. Punktacja i wybrany czas mają na celu maksymalizację czasu gry i zaangażowania podczas uczenia się.
 3. Udostępnianie i raporty. Dzięki Kreatorowi quizów online możesz zobaczyć ranking swoich graczy i zagłębić się w statystyki wszystkich rozegranych gier. Przeanalizuj, które pytania są łatwe, a które trudniejsze. Pobierz wyniki do programu Excel, aby przeprowadzić dalszą analizę.

Ceny

Ceny zaczynają się od 50 dolarów miesięcznie. Dostępna jest darmowa wersja próbna.

6. Respondus

Respondus - Program do tworzenia testów

Respondus został stworzony do oceny systemów zarządzania nauczaniem. To dobry wybór dla nauczycieli akademickich. Współpracuje z popularnymi systemami LMS skupionymi na edukacji, a sprzedawca dostarcza również specjalną przeglądarkę, która zapobiega oszukiwaniu przez uczniów. Narzędzie obsługuje Blackboard Learn 9.x, Brightspace 10.x, Canvas, Moodle, IMS QTI 1.x i Pearson LearningStudio.

Jak to działa

Quizy w Respondus można przeprowadzić z dostępnego banku testów wydawcy lub za pomocą kreatora quizów. Najpierw należy wybrać LMS, z którego się korzysta (narzędzie tworzy różne „osobowości” dla każdego LMS). Następnie można zabrać się za tworzenie pytań, a potem wystarczy już tylko przesłać stworzone quizy swojego systemu nauczania. Pytania można również importować z programu Word lub z innych quizów stworzonych za pomocą tej aplikacji. Interfejs użytkownika jest trochę podobny do systemu Windows 98, ale wszystkie podstawowe funkcje są łatwe do znalezienia.

 1. Rodzaje pytań. Różne systemy zarządzania nauczaniem mogą korzystać z różnych zestawów pytań. Ogólnie narzędzie oferuje 15 rodzajów pytań, w tym pytania obliczeniowe i algorytmiczne.
 2. Zasady testowania. W Respondus możesz zabezpieczyć swoje quizy hasłem, ustawić limity czasowe i zablokować prawy przycisk myszy. Możesz również zmusić uczniów do rozwiązania quizu za pomocą specjalnej przeglądarki, aby zapobiec oszukiwaniu. Można też pozwolić uczniom na kilka prób przystąpienia do quizów i przesłanie odpowiedzi po terminie bez przyznania punktów. Ponadto możliwe jest też tworzenie grup pytań i zapewnianie im losowości.
 3. Udostępnianie i raporty. Opcje udostępniania są ograniczone: testy wykonane przez Respondus można wydrukować lub przesłać do LMS. Możesz publikować testy bezpośrednio w kursie online lub nawet w wielu kursach i przenosić je między różnymi systemami zarządzania nauczaniem. Istnieje możliwość wyświetlenia podglądu quizów przed umieszczeniem ich w systemie zarządzania nauczaniem. Raporty są dostępne w Twoim LMS i zawierają wyniki, ogólne statystyki quizów oraz dystrybucję odpowiedzi. Możesz archiwizować i przywracać projekty quizów, aby udostępniać je współpracownikom.

Ceny

Narzędzie ma bezpłatną 30-dniową wersję próbną. Licencje są dostępne w cenie 79 dolarów, jeśli kupujesz za pomocą karty kredytowej przez Internet. A jeśli kupujesz za pomocą czeku lub zamówienia zapłacisz 149 dolarów.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że artykuł okazał się przydatny i już wkrótce wybierzesz najlepszy dla siebie program do tworzenia edukacyjnych quizów. Jak widać, tworzenie quizów i zadań na zajęcia nie musi być trudne i pracochłonne.

Zarejestruj się, aby skorzystać z wersji próbnej każdej aplikacji, która Cię interesuje i upewnić się, że Ci odpowiada. Jeśli program do tworzenia testów zmusza Cię do rozwiązywania problemów technicznych zamiast tworzenia świetnych materiałów edukacyjnych, rozważ inne narzędzie. Konkurencja na rynku aplikacji do tworzenia quizów jest ogromna.

Interesuje Cię natychmiastowe tworzenie quizów bez spędzania godzin na szkoleniu lub czytaniu forów pomocy technicznej? W takim razie wypróbuj narzędzie iSpring Suite i stwórz profesjonalny test online. Sprawdź, jak przyjemne jest tworzenie quizów w tym programie dzięki 14-dniowej darmowej wersji próbnej iSpring Suite.

iSpring Suite
Tworzenie quizów niczym profesjonaliści
Wypróbuj za darmo