image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xmlimage/svg+xmlimage/svg+xml fb-white-10x14fb-10x14ok-white-10x19ok-10x19twitter-white-18x14twitter-18x14vk-white-16x11vk

Interesuje Cię platforma do tworzenia kursów online, która pozwoli Ci tworzyć wysokiej jakości treści e-learningowe? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule szczegółowo omówimy pięć popularnych rozwiązań programowych do e-learningu. Przeanalizujemy ich główne cechy i porównamy ceny, aby pomóc Ci podjąć bardziej świadomą decyzję o zakupie.

Czym jest program do tworzenia kursów e-learningowych?

Program do tworzenia kursów e-learningowych służy do tworzenia cyfrowych treści edukacyjnych z wykorzystaniem małych fragmentów informacji: tekstu, obrazów, dźwięku i wideo. Oprócz pomocy w „sklejaniu” różnych mediów w całe kursy e-learningowe, mają one kilka wyjątkowych funkcji, które można wykorzystać tylko do szkolenia. Na przykład, niektóre programy do tworzenia szkoleń e-learningowych umożliwiają tworzenie symulacji oprogramowania, dzięki czemu możesz nauczyć swoich pracowników, jak korzystać z określonego oprogramowania, które jest im niezbędne w codziennej pracy. A niektóre z nich pozwalają tworzyć quizy, które można włączyć do kursu lub mogą stać się samodzielną jednostką szkoleniową.

Wszystkie te treści muszą być spakowane w formacie, który można łatwo rozpowszechniać przez Internet i który uczniowie mogą otwierać mając minimalne oprogramowanie, najlepiej tylko w przeglądarce internetowej. W 2000 roku firma Macromedia rządziła światem treści online dzięki wtyczce Flash, która umożliwiała przeglądarkom uruchamianie gier, filmów i, między innymi, kursów e-learningowych. Jednak w miarę upływu czasu Flash był powoli spychany ze sceny przez nowy, potężniejszy standard o nazwie HTML5 i tak pojawiło się oprogramowanie do tworzenia e-learningu HTML5. Przyjrzyjmy się zaletom tworzenia kursów w tym formacie:

 • Treści HTML5 są responsywne i obsługiwane przez wiele platform i przeglądarek. Co więcej, jest przyjazny urządzeniom mobilnym, dzięki czemu uczniowie mogą zabrać ze sobą kursy i przeglądać je w dowolnym miejscu i czasie, zamiast być przywiązanym do komputera.
 • HTML5 otwiera wiele możliwości dla interaktywności, które umożliwiają programistom kursów tworzenie bardziej angażujących doświadczeń edukacyjnych.
 • Standard obsługuje elementy multimedialne – ma wbudowaną możliwość odtwarzania wideo i audio.
 • Aktualizowanie treści jest łatwe (i tanie). Narzędzia do tworzenia kursów HTML5 są w stanie modyfikować i edytować istniejące treści.

1. iSpring Suite Max

iSpring Suite - Platforma do tworzenia kursów online

iSpring Suite Max to w pełni funkcjonalna platforma do tworzenia kursów online skupiona na tym, aby szybkie tworzenie treści było łatwe i intuicyjne. Dużą zaletą iSpring jest to, że podstawowe narzędzie autorskie działa jako dodatek do programu PowerPoint, dzięki czemu interfejs jest znajomy i bardzo łatwy w użyciu.

iSpring Suite Max stosuje modułowe podejście do interfejsu użytkownika, ze specjalnymi zakładkami dla różnych rodzajów zadań szkoleniowych. Dostępny jest kreator quizów do oceny wiedzy, edytor wideo i audio do tworzenia wykładów wideo i screencastów oraz narzędzie do symulowania konwersacji do tworzenia symulacji dialogów z rozgałęzieniem. Tworzenie interakcji jest proste dzięki zestawowi gotowych szablonów do tworzenia słowniczków, katalogów, osi czasu, referencji i FAQ.

Przepływ pracy kładzie duży nacisk na rozwój treści i rezygnuje z ręcznej konfiguracji złożonych elementów interaktywnych i zmiennych kodowania. Aby proces budowania kursów był jeszcze szybszy, dostępna jest biblioteka treści pełna wysokiej jakości obrazów, postaci, tła lokalizacji, ikon i elementów sterujących.

iSpring Suite Max zawiera również w iSpring Space, przestrzeń online do pracy zespołowej nad projektami e-learningowymi. Możesz stworzyć swój kurs, a inni autorzy z Twojego zespołu będą mogli przeglądać jego treść i zostawiać komentarze lub edytować teksty, dodawać testy wiedzy oraz samodzielnie dopracowywać wygląd oraz działanie kursu. Jest również wbudowane narzędzie do tworzenia mikro-kursów bezpośrednio w przeglądarce.

Ocena wiedzy

iSpring Suite Max pozwala tworzyć quizy na ocenę, ankiety i szybkie sprawdzanie wiedzy, które można umieszczać między slajdami kursu. Dostępnych jest ponad tuzin różnych rodzajów pytań, od wszechobecnych pytań wielokrotnego wyboru po wciągające przeciąganie i upuszczanie.

Interakcje

Poza edytorem quizów iSpring Visuals skupia się na tworzeniu interakcji edukacyjnych. Najlepsze w tym komponencie narzędzia jest to, że nie musisz zaczynać od zera — wystarczy wybrać jeden z szablonów interakcji, taki jak oś czasu lub harmonijka, i wypełnić go swoimi danymi.

Edytor wideo i audio

Zawiera w pełni funkcjonalny edytor wideo, wystarczający do złożenia kilku filmów z przejściami i podpisami w jeden plik MP4 i wstawienia go do kursu.

Symulacje konwersacji

iSpring zawiera specjalne narzędzie, które pozwala budować realistyczne symulacje konwersacji, które pomogą Twoim uczniom opanować umiejętności komunikacyjne. Jest to niezbędne do szkolenia w zakresie sprzedaży i obsługi klienta.

Opcje publikacji

Dzięki temu, że wszystkie komponenty obsługują HTML5, treści publikowane przez iSpring są w 100% gotowe na urządzenia mobilne. Dostępnych jest wiele formatów wyjściowych: czysty HTML5, standardy e-learningu, takie jak AICC, SCORM, xAPI i cmi5, a także MP4 do kursów wideo. Opublikowane treści można przesyłać do systemu LMS, iSpring Space lub otwierać bezpośrednio w przeglądarce internetowej.

Zalety

 • Możliwość wykorzystania istniejącej prezentacji PPT jako punktu wyjścia dla kursu
 • Prosty, znajomy interfejs do szybkiego tworzenia kursów
 • Wbudowany symulator dialogu z rozgałęzionymi scenariuszami rozmów
 • Profesjonalne studio wideo do nagrywania i edycji screencastów oraz materiałów z kamery internetowej
 • Solidne narzędzie do tworzenia interaktywnych quizów i ankiet
 • Doskonałe odtwarzanie na wszystkich urządzeniach
 • Funkcja zamiany tekstu na mowę
 • Możliwość konwersji prezentacji PPT na kursy SCORM
 • Możliwość konwersji dokumentów Word i PDF na interaktywne flipbooki SCORM
 • Profesjonalna biblioteka treści zawierająca 68 000 zasobów, w tym szablony, postacie, tła i ikony
 • Usługa w chmurze do szybkiego udostępniania treści i współpracy

Wady

 • Aby iSpring Suite działał należy zainstalować program PowerPoint
 • Nie obsługuje napisów kodowanych (CC) dla narracji wideo i audio
 • Nie posiada obsługi symulacji oprogramowania
 • Działa tylko na systemie Windows

Cennik

3 992 zł (Licencja roczna)

Skorzystaj z darmowego 14-dniowego okresu próbnego →

2. Adobe Captivate

Adobe Captivate - Program do tworzenia szkoleń e-learningowych

Adobe Captivate to program do tworzenia szkoleń e-learningowych dobrze dostosowanych do ogólnego rozwoju e-learningu, takiego jak tworzenie prezentacji ze slajdami lub quizów, oraz do opracowywania złożonych kursów interaktywnych. Zazwyczaj jest to również preferowany wybór do tworzenia symulacji oprogramowania z wykorzystaniem efektów, wyzwalaczy i ustawień slajdów. Pozwala to na dużą wszechstronność w tworzeniu realistycznych symulacji i prezentowaniu ich użytkownikom w różnych trybach, np.: zobacz, wypróbuj, zrób.

Cechą, która wyróżnia najnowszą wersję Captivate z 2019 r. jest możliwość tworzenia projektów w wirtualnej rzeczywistości oraz tworzenia interaktywnych filmów oraz filmów HD o studyjnej jakości poprzez jednoczesne nagrywanie kamerą internetową i treści na ekranie oraz dodawanie interaktywnych elementów. Szeroki zakres interakcji to kolejny mocny punkt tego zestawu narzędzi. Możesz sprawić, że e-learning będzie interesujący dzięki zadaniom z przeciąganiem i upuszczaniem, łamigłówkom, grom i innym interaktywnym zadaniom.

Ocena wiedzy

Mający mniej szablonów pytań niż konkurenci, Captivate oferuje wyjątkowy rodzaj oceny w formie symulacji oprogramowania. Ta funkcja może być niezbędna, jeśli Twój program szkoleniowy jest oparty na oprogramowaniu komputerowym.

Interakcje

Zawiera 19 szablonów interakcji edukacyjnych, w tym gry takie jak „Układanki” i „Kto chce zostać milionerem?” Mogą wyglądać nieco niechlujnie i okazać się trudne do skonfigurowania, ale różnorodność jest tutaj naprawdę imponująca.

Edytor wideo i audio

Adobe Captivate ma wbudowany edytor, który może pomóc w połączeniu samouczka wideo z przejściami i różnymi efektami, takimi jak powiększanie i przesuwanie. Najlepsze jest to, że gdy nagrywasz się na kamerze internetowej, możesz użyć funkcji „zielonego ekranu”, aby natychmiast zastąpić tło swojego filmu.

Symulacje konwersacji

Adobe Captivate nie ma specjalnego narzędzia do tworzenia symulacji konwersacji lub dialogów opartych na postaciach, więc jeśli są one ważną częścią projektu szkolenia, może nie być to najlepszy wybór.

Opcje publikacji

Narzędzie obsługuje HTML5 i wszystkie popularne standardy e-learningu, takie jak SCORM, AICC i xAPI. Dodatkowo nadal pozwala autorom publikować we Flashu z opcją tworzenia lekcji w formacie EXE.

Zalety

 • Rozbudowane zmienne i rozgałęzienia, które umożliwiają kreatywną personalizację
 • Możliwość 360-stopniowego (VR) osadzenia wirtualnej rzeczywistości w Twoim e-learningu
 • Responsywny ekran na wszystkich urządzeniach, widoczny podczas tworzenia szkolenia
 • Biblioteka zasobów, w tym szablony, ludzie, zdjęcia portretowe i ujęcia całego ciała
 • Możliwość automatycznego generowania tekstu na mowę (TTS)
 • Funkcja „zielonego ekranu”, w której możesz ustawić własne tło
 • Narzędzia programistyczne dostosowane do urządzeń mobilnych, takie jak oznaczanie geolokalizacji
 • Złożone opcje nagrywania symulacji oprogramowania
 • Ma wersję na komputery Mac

Wady

 • Nieintuicyjny interfejs użytkownika
 • Nauka użytkowania programu wymaga wielu godzin
 • Klienci zgłaszają, że w Captivate mogą wyskakiwać błędy i program może się zawieszać w systemie Windows
 • Projektowanie responsywnych treści jest trudne, ponieważ trzeba tworzyć osobne wersje na komputer, tablet i smartfon
 • Zaimportowane prezentacje PowerPoint nie zachowują wszystkich swoich animacji po przekonwertowaniu za pomocą Captivate
 • Wsparcie techniczne zlecone call center

Cennik

41,81 €/miesiąc lub 1 597,77 € (Licencja wieczysta)

3. Articulate 360

Articulate 360- Platforma do tworzenia kursów online

Articulate 360 to zestaw dziewięciu narzędzi, z których trzy zostały zaprojektowane specjalnie do tworzenia kursów: Storyline 360, Studio 360 i Rise.

 • Storyline 360 to sztandarowe narzędzie autorskie Articulate. Jego interfejs jest dosyć podobny do programu PowerPoint, ale odtwarza go z pewnymi zmianami zamiast w pełni się z nim integrować.
 • Studio 360 to dodatek do programu PowerPoint. Łączy w sobie trzy narzędzia: Presenter 360, do przekształcania slajdów w kursy mobilne i online; Quizmaker 360, do łatwego dodawania quizów do kursu; i Engage 360, do łatwego tworzenia interakcji.
 • Rise to naprawdę proste narzędzie internetowe do tworzenia prostych kursów. Możesz tworzyć niestandardowe lekcje, łącząc różne „bloki” nauki. Chociaż pierwotnie ograniczało się do dosyć małego zestawu interakcji, Rise oferuje regularne aktualizacje i niedawno wprowadziło bloki fabularne dla tych, którym zależy na nieco bardziej niestandardowych ustawieniach, zachowując przy tym „aplikacyjną naturę” interfejsu Rise.

Jeśli usłyszysz, jak projektant procesów szkoleniowych mówi „Korzystam z Articulate”, prawdopodobnie chodzi o Storyline. Storyline posiada zaawansowany zestaw funkcji, ale jest ograniczony wbudowanymi szablonami interakcji, takimi jak zakładki, proste dwuetapowe symulacje dialogów i hotspoty, które pozwolą Ci rozpocząć tworzenie kursów. Aby jednak wykorzystać wyobraźnię i kreatywność, musisz zagłębić się w pracę z warstwami, zmiennymi i stanami obiektów, a także poświęcić dużo czasu na naukę, a następnie dostrojenie i przetestowanie narzędzia.

Podobnie jak iSpring Suite, Articulate 360 ma pełny zestaw narzędzi do dodawania różnych obiektów do slajdów, a także bibliotekę treści, która jest kolekcją szablonów kursów, teł, postaci, kontrolek i ikon. Posiada mniej profesjonalnie zaprojektowanych zasobów, ale zapewnia dostęp do ponad 4,5 miliona zdjęć stockowych, ilustracji i ikon za pośrednictwem biblioteki online.

Ocena wiedzy

QuizMaker 360 od Articulate oferuje użytkownikom standardowe pytania wielokrotnego wyboru, wypełnianie pustych miejsc, pytania z wykorzystaniem obrazów i kilka innych typów pytań, które można wstawić do quizu lub ankiety.

Interakcje

Komponent Articulate Studio o nazwie Engage 360 zawiera wybór szablonów interakcji, które możesz wstawić do swojego kursu. Znajdziesz tam takie rzeczy jak FAQ i lista kontrolna – jeśli chcesz użyć jednego z nich w Storyline, musisz je zaimportować z projektu Studio. W przeciwnym razie będziesz musiał zbudować swoją interakcję od podstaw lub pobrać jeden z szablonów udostępnionych przez społeczność.

Edytor wideo i audio

Storyline posiada prosty edytor wideo, który umożliwia wprowadzenie przejścia od jednego nagranego ujęcia do drugiego, dodawanie podpisów i zapisywanie powstałego pliku w kursie. Jednak nie jest tak zaawansowany i użyteczny, jak edytory oferowane przez Captivate i iSpring.

Symulacje konwersacji

Rise 360 (narzędzie oparte na chmurze) ma wbudowaną funkcję symulacji dialogów. Engage 360 zawiera szablon interakcji „Rozmowa”, ale może być używany tylko jako narzędzie edukacyjne, a nie jako ocena wiedzy z wynikiem zaliczającym.

Opcje publikacji

To narzędzie autorskie pozwala tworzyć lekcje w HTML5, które można publikować na dysku twardym lub bezpośrednio w magazynie online Review 360. Pod względem standardów e-learningu obsługuje SCORM, AICC, xAPI i cmi5. Możesz go również użyć do opublikowania wersji swojego kursu szkoleniowego, którą można nagrać na płytę CD.

Zalety

 • Rozwiązania dla większości zadań e-learningowych
 • Możliwość szybkiego tworzenia responsywnych kursów HTML5 za pomocą funkcji „przeciągnij i upuść” w Rise
 • Podobny do interfejsu w programie PowerPoint w Storyline 360, ale z większymi możliwościami dostosowywania treści
 • Możliwość szybkiego i łatwego tworzenia podstawowych interakcji
 • Rejestrator ekranu ułatwiający przechwytywanie i edycję screencastów
 • Wiele różnych opcji tworzenia dla programistów na wszystkich poziomach
 • Duża biblioteka treści
 • Adaptacyjny odtwarzacz, który sprawia, że kursy są kompatybilne ze wszystkimi smartfonami
 • Darmowa aplikacja mobilna do odtwarzania kursów offline

Wady

 • Nie ma najbardziej przyjaznego dla użytkownika interfejsu, stroma krzywa uczenia się
 • Szablony interakcji nie działają poprawnie
 • Nagrywanie ekranu jest bardzo podstawowe w porównaniu z innymi rozwiązaniami
 • Może spowalniać komputer (ciężkie oprogramowanie)
 • Zapewnienie zgodności z Sekcją 508 podwaja czas spędzony nad jednym kursem
 • Brak wersji na komputery Mac

Cennik

1 299 $/rok (dla zespołów) lub 999 $ (dla osób fizycznych)

4. Lectora Online

Lectora Online - Program do tworzenia kursów e-learningowych

W tym porównaniu przyjrzymy się Lectora Online, wersji Lectory w chmurze, która oferuje tworzenie treści oraz podobne narzędzia, które są porównywalne z innymi produktami opisanymi w tym artykule.

Ważnym celem w asortymencie Lectora zawsze była zgodność z wytycznymi dla dostępności treści internetowych (WCAG). Gwarantuje to, że każdy kurs stworzony w Lectora Online będzie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, takimi jak upośledzenie słuchu lub wzroku. Jest to dobry wybór, jeśli pracujesz lub tworzysz treści dla organizacji rządowych.

Popularne szablony Lectora dla początkujących są świetnym skrótem do tworzenia treści. Każdy szablon zawiera wbudowaną nawigację, interaktywne próbki, układy stron i instrukcje użytkowania. Ponadto te wbudowane szablony oferują różne style nauczania i rodzaje kursów, takie jak nauczanie liniowe, nieliniowe, mikrouczenie, uczenie oparte na scenariuszach, adaptacyjne, dostosowane do potrzeb/JIT, multimedialne i inne.

Dla bardziej doświadczonych programistów Lectora Online obsługuje skrypty, niestandardowe biblioteki, czcionki i CSS, więc pod względem dostosowywania ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

Ocena wiedzy

Lectora pozwala tworzyć quizy lub ankiety przy użyciu wybranych 12 rodzajów pytań. Zaczynają się od prostych, takich jak pytania prawda/fałsz, aż do bardziej interaktywnych odmian, takich jak przeciąganie i upuszczanie lub ustawianie kolejności.

Interakcje

Dostępne są elementy formularza, takie jak pole listy i przycisk opcji, które można wstawić do kursu i połączyć z określonymi zmiennymi i działaniami, tworząc w ten sposób niestandardową interakcję. Jeżeli chcesz zacząć od szablonu, eLearning Brothers oferuje bibliotekę gotowych interakcji, takich jak Puzzle i Drag & Drop, które możesz łatwo dostosować.

Edytor wideo i audio

Lectora ma bardzo wydajne narzędzie wideo, które pozwala nagrywać z ekranu i/lub kamery internetowej oraz edytować powstały materiał: możesz tworzyć przejścia z jednego segmentu wideo do drugiego, dodawać efekty, nagrywać narrację, itp.

Symulacje konwersacji

Narzędzie nie posiada dedykowanego instrumentu do tworzenia symulacji dialogów. Możesz spróbować znaleźć odpowiedni szablon w bibliotece eLearning Brothers lub stworzyć własny od podstaw, korzystając z zaawansowanych możliwości programistycznych programu.

Opcje publikacji

Chociaż znajduje się w chmurze, Lectora posiada standardowy zestaw opcji wyjściowych: HTML, AICC, SCORM i xAPI. Poza tym zawsze możesz opublikować swój kurs w pamięci online narzędzia.

Zalety

 • Zgodny z WCAG
 • Obsługuje rozgałęzienia warunkowe i zdarzenia sekwencyjne
 • Możliwość dodawania własnych skryptów, niestandardowych bibliotek, czcionek, CSS
 • Wbudowane wersjonowanie do współpracy
 • Rozbudowane opcje quizów
 • Szablony kursów dla początkujących, które obejmują nawigację i przykładowe interakcje
 • Globalne zarządzanie treścią i aktualizacja zasobów
 • Integracja recenzji z linkiem do recenzji
 • Obrazy stockowe i szablony od eLearning Brothers

Wady

 • Droższy niż konkurenci
 • Niezgrabny, przestarzały interfejs użytkownika
 • Nie jest to najbardziej intuicyjny program do tworzenia szkoleń e-learningowych na rynku
 • Zaawansowane funkcje nie obsługują Sekcji 508
 • Aby stworzyć responsywny kurs, musisz edytować te same treści w 5 (!) różnych widokach

Cennik

899 $ /rok (Starter), 1 299 $ /rok (Pro), 1 599 $ (Zespół)

5. Elucidat

Elucidat - Platforma do tworzenia kursów online

Elucidat to oparta na chmurze platforma do tworzenia kursów online umożliwiająca tworzenie responsywnych treści, które są zgodne ze standardem SCORM i które według nich będą działać z dowolnym nowoczesnym LMS.

Ponieważ jest to platforma oparta na chmurze, cały Twój zespół, od projektantów treści po ekspertów merytorycznych, może w dowolnym momencie dodać coś do projektu, przeglądać i brać udział w procesie tworzenia e-learningu.

Elucidat chce być kompleksowym rozwiązaniem opartym na chmurze do tworzenia wysokiej jakości e-learningu, zarządzania treścią na dużą skalę i analizowania wydajności. Posiada wszystkie funkcje, których można oczekiwać od platformy autorskiej: szablony, zasoby, zarządzanie wideo i audio, responsywny edytor dla urządzeń mobilnych, projektowanie układu i zwykłe elementy interaktywne, których można się spodziewać, takie jak przyciski, karty informacyjne i pola tekstowe.

Nacisk kładziony jest również na współpracę z wieloma autorami oraz zaawansowane funkcje dla projektów programistycznych i tłumaczeniowych opartych na rolach w wielu regionach. Obejmują one oddzielne widoki modułowe dla liderów zespołów, MŚP, projektantów i recenzentów, którzy otrzymują dostęp do zestawów funkcji odpowiednich do ich ról i pozycji w procesie tworzenia.

Ocena wiedzy

Elucidat oferuje szeroką gamę rodzajów pytań do quizów na ocenę. Możesz również pobrać jeden z ich szablonów, aby wymyślić inny rodzaj oceny, na przykład interaktywną grę ze scenariuszem rozgałęziającym.

Interakcje

Oprogramowanie ma tylko kilka dostępnych typów interakcji, które możesz wykorzystać w swoich kursach: są to Hotspot i Fiszki.

Edytor wideo i audio

Niestety, ale Elucidat nie pozwala ani nagrywać, ani edytować audio lub wideo.

Symulacja konwersacji

Narzędzie nie zawiera również dedykowanej funkcji symulacji rozmowy.

Opcje publikacji

Ta platforma autorska umożliwia tylko publikowanie kursów w SCORM lub przechowywanie treści w pamięci masowej w chmurze.

Zalety

 • Zarządzanie treściami e-learningowymi na dużą skalę
 • Usprawnione przepływy pracy dla zespołów
 • Efekty przejścia między stronami
 • Możliwość tworzenia pojedynczych kursów, które są responsywne na dowolnym urządzeniu
 • Spersonalizowane klipy szkoleniowe
 • Elastyczna animacja przedmiotów; możliwe jest animowanie prawie każdego elementu w kursie
 • Łatwy dostęp do danych i wgląd w to, w jaki sposób użytkownicy angażują się w treści edukacyjne
 • Obsługa tłumaczeń XLIFF dla automatycznej lokalizacji kursu

Wady

 • To, że program jest oparty na chmurze oznacza, że musisz przechowywać całą zawartość na serwerach dostawcy
 • Brakuje elastyczności w porównaniu z innymi zestawami narzędzi, więc doświadczeni autorzy treści mogą mieć ograniczone możliwości
 • Nie daje zbyt dużej kontroli nad niestandardowymi interakcjami w treściach
 • Według opinii użytkowników może być droższy niż jego konkurenci

Cennik

Nie podano ceny; należy skontaktować się ze sprzedawcą.

Tabela porównawcza

Przygotowaliśmy arkusz porównawczy, aby pomóc Ci w dokładniejszym porównaniu każdego programu do tworzenia kursów e-learningowych. Opiera się na funkcjach, które według projektantów i programistów powinien posiadać najlepszy program do tworzenia szkoleń e-learningowych:

Tabela porównawcza platform do tworzenia kursów online
 iSpring SuiteAdobe CaptivateArticulate 360LectoraElucidat
Rodzaj rozwiązaniaSolidny pakiet do tworzenia HTML5 zawierający edytor quizów, symulator dialogów, edytor interakcji i studio wideo.Potężny program do tworzenia kursów e-learningowych o zaawansowanych możliwościach. Część Adobe Creative Suite.Zestaw dziewięciu narzędzi do wdrażania środowiska autorskiego na dużą skalę.Pakiet do współpracy online zgodny z WCAG oraz z doskonałymi narzędziami do tłumaczenia.Platforma do tworzenia kursów online skupiająca się na pracy zespołowej oraz rozbudowane wersjonowanie i wariacje regionalne.
Krzywa uczenia sięNiskaWysokaŚredniaWysokaŚrednia
Obsługa multimediów
Można wstawiać obrazyTak TakTakTakTak
Można wstawiać wideoTakTakTakTakTak
Można osadzić wideo z YouTube/VimeoTakTakTakTakTak
Można wstawiać audioTakTakTakTakTak
Może wstawiać kształty, SmartArt i wykresyTak (pełna integracja z PPT)Tak (własne)Tak (własne)Tak (własne)Tak (własne)
Można wstawiać równaniaTakNieNieNieNie
Można wstawiać hiperłączaTakTakTakTakTak
Wbudowana biblioteka treści wizualnychTakTakTak (biblioteka online)TakTak
Wbudowana biblioteka klipów audio/wideoNieNieTak (biblioteka online)TakNie
Ocena wiedzy
No. of question templates149201215
Działania interaktywneTakTakTakTakTak
Informacje zwrotne do pytańTakTakTakTakTak
Scenariusze rozgałęziająceTakRęcznyRęcznyYesRęczny
Ocena quizuTakTakTakTakTak
Projekt pytaniaEdytowalne szablonyStandardowe szablonyStandardowe szablonyStandardowe szablonyStrony z pytaniami
Interakcje
Liczba szablonów pytań141920100+ (Dostępne tylko za pośrednictwem wtyczki eLearning Brothers)8
Lektorzy do interakcjiTakTakTakTakTak
Dopasowanie schematu kolorówTakTakTakTakTak
Wbudowany edytor audio i wideo
Nagrywanie screencastówTakTakTakNieNie
Nagrywanie z kamery internetowejTakTakTakNieNie
Edycja wideoTakTakTakTakNie
Nagrywanie audio/wideoTakTakTakNieTak
Edycja audioTakTakTakTakTak
Symulacja konwersacjiTakNieTakNieNie
Symulacje oprogramowaniaNieTakNieNieNie
Projekty wirtualnej rzeczywistościNieTakNieNieNie
Nauka mobilna
Responsywny designTakTakTakTakTak
Aplikacja mobilnaTakNieTakNieNie
Inne
Opcje publikacjiHTML5, wideo, SCORM (1.2, 2004), xAPi/Tincan, AICC, cmi5, HTML5HTML, SWF, Exe, Adobe Connect, Captivate PRIME, SCORM, AICC, xAPIReview 360, Web, Wideo, Articulate Online, AICC, SCORM, Tin Can API, CD, WordReviewLink, HTML5, Tin Can API, SCORM, AICCSCORM, link online, integracja API
Szeroka kompatybilność z LMSTakTakTakTakTak
Aplikacja komputerowa/SaasObaAplikacja komputerowaObaSaasSaas
Forum społecznościoweTakNieTakNieNie
Dokumenty pomocyTakTakTakTakTak
Wsparcie technicznePrzez telefon, e-mail lub czat onlinePrzez telefon lub czatForum społeczności, zgłoszenia do pomocy technicznejPoprzez e-mail lub formularz kontaktowyPrzez telefon i e-mail
 

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że informacje te okazały się przydatne i jesteś na dobrej drodze, aby zdecydować, która platforma do tworzenia kursów online jest dla Ciebie najlepsza.

Pobierz wersję próbną każdego interesującego Cię narzędzia, zapoznaj się z nim i upewnij, że Ci się podoba. Jeśli Twoje narzędzie do tworzenia treści sprawia Ci problemy i zmusza Cię do zajmowania się problemami technicznymi zamiast tworzenia świetnych treści edukacyjnych, rozważ inny program do tworzenia kursów e-learningowych.

Jeżeli chcesz natychmiast tworzyć treści, bez spędzania godzin na szkoleniach lub czytaniu forów pomocy technicznej, zacznij od iSpring Suite. Jest to narzędzie autorskie do łatwego tworzenia kursów. Przetestuj 14-dniową darmową wersję iSpring Suite i poznaj wszystkie jej funkcje.

iSpring Suite
Najlepiej oceniane platformy do tworzenia kursów online
Dowiedz się więcej
 

Zacznij szybko i łatwo tworzyć kursy online