Używasz starszej wersji przeglądarki. Zaktualizuj Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox lub Microsoft Edge do najnowszej wersji, aby udoskonalić doświadczenia korzystania z witryny.

image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml fb-white-10x14fb-10x14 ok-white-10x19ok-10x19 twitter-white-18x14twitter-18x14vk-white-16x11vk

Test wielokrotnego wyboru to jeden z najskuteczniejszych sposobów na sprawdzenie wiedzy uczniów. W tym artykule pokażemy, jak przygotować test wielokrotnego wyboru w iSpring QuizMaker w 8 prostych krokach.

iSpring Suite

Dowiedz się, jak szybko i łatwo zrobić quiz z iSpring Suite w specjalnej cenie dla nauczycieli.

Darmowy okres próbny Dowiedz się więcej

Czym jest test wielokrotnego wyboru?

Test wielokrotnego wyboru składa się z dwóch części: “trzonu” i zestawu możliwych odpowiedzi. Trzon może przybrać formę pytania, frazy, niekompletnego zdania lub równania matematycznego. W przypadku bardziej zaawansowanych testów może zawierać wiele elementów, takich jak wykresy, tabele, studia przypadków, opisy lub inne ważne informacje. Osoby biorące udział w quizie powinny wybrać prawidłową odpowiedź spośród dostępnych opcji. Istnieją dwa rodzaje opcji: prawidłowy lub najlepszy wybór, zwany kluczem, oraz inne opcje zwane dystraktorami.

Pytania wielokrotnego wyboru wykorzystywane są w wielu obszarach, takich jak testy edukacyjne lub badania rynku. Przeczytaj wskazówki dotyczące pytań wielokrotnego wyboru z Uniwersytetu Vanderbilt.

Przewodnik krok po kroku, jak stworzyć test wielokrotnego wyboru

1. Pobierz bezpłatną wersję próbną iSpring QuizMaker i zainstaluj ją na swoim komputerze.

2. Otwórz aplikację i wybierz Graded Quiz (Quiz na ocenę).

Tworzenie nowego testu na ocenę w iSpring QuizMaker

3. Kliknij przycisk Question (Pytanie) na pasku narzędzi i wybierz Multiple Choice (Wielokrotny wybór).

Wybór pytania wielokrotnego wyboru

Uwaga: iSpring QuizMaker oferuje 14 typów pytań, takich jak wypełnianie pustych miejsc, zaznaczanie odpowiedzi, dopasowywanie i inne.

4. Wpisz treść pytania.

Wpisz tekst pytania wielokrotnego wyboru

Pytania i odpowiedzi mogą zostać wzbogacone o multimedia, takie jak obrazy, dźwięki i filmy. Będą one dostępne dla użytkowników podczas przeglądania quizów na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych. Dostosuj styl tekstu pytania i w razie potrzeby dodaj do niego multimedia.

5. Dodaj prawidłową odpowiedź oraz kilka dystraktorów w obszarze Choices (Wybory).

Dodawanie opcji odpowiedzi

W przypadku quizu z matematyki, fizyki lub chemii, do pytań lub odpowiedzi można dodać równanie. Wystarczy kliknąć Equation (Równanie) na pasku narzędzi.

Kliknięcie narzędzia do Równań

iSpring QuizMaker zawiera wbudowany edytor równań do tworzenia i wstawiania równań:

Wbudowany edytor równań
  1. W razie potrzeby dostosuj ustawienia opinii dla pytania.
Ustawienia opinii

7. Włącz rozgałęzione scenariusze, jeśli chcesz prowadzić uczniów do różnych pytań lub slajdów w zależności od ich odpowiedzi.

Dodawanie rozgałęzionych scenariuszy

Jednym ze sposobów skutecznego wykorzystania rozgałęzień jest dodanie slajdów informacyjnych, które zawierają dodatkowe informacje na dany temat. Możesz dodać tekst, zdjęcia i filmy lub wstawić cały artykuł na dany temat.

Dodawanie slajdów informacyjnych

8. Jeśli Twój test jest gotowy, czas na publikację. Możesz opublikować go bezpośrednio na komputerze, w LMS, iSpring Learn lub zapisać test w formacie do druku.

Publikowanie quizu

Aby zobaczyć, jak działa iSpring QuizMaker, przejrzyj testy demonstracyjne, takie jak quiz:

Już dziś zacznij tworzyć interaktywne quizy, aby pomóc pracownikom osiągnąć lepsze wyniki. Wypróbuj iSpring QuizMaker dzięki 14-dniowemu bezpłatnemu okresowi próbnemu i twórz interaktywne quizy już teraz!

iSpring QuizMaker

Prosty kreator
quizów

Twórz interaktywne quizy do nauki, sprawdzania wiedzy i ćwiczenia umiejętności

Szybki LMS do realizacji kluczowych projektów
iSpring QuizMaker
Z łatwością twórz profesjonalnie wyglądające quizy!
Wypróbuj za darmo