Używasz starszej wersji przeglądarki. Zaktualizuj Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox lub Microsoft Edge do najnowszej wersji, aby udoskonalić doświadczenia korzystania z witryny.

image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml fb-white-10x14fb-10x14 ok-white-10x19ok-10x19 twitter-white-18x14twitter-18x14vk-white-16x11vk

Spójrz na dowolną książkę w formacie PDF. Ogólnie wygląda dobrze, ale nadal jest trudna do odczytania. Czytanie będzie o wiele przyjemniejsze, jeśli sformatujesz ją jako eBook lub cyfrowy flipbook. Przyjrzymy się więc temu, czym jest eBook i dowiedzmy się, jak stworzyć eBooka w iSpring Suite za pomocą kilku kliknięć?

iSpring Suite

Dowiedz się, jak stworzyć e-booka niczym profesjonalista za pomocą potężnego narzędzia autorskiego.

Darmowy okres próbny Dowiedz się więcej

Co to jest eBook?

eBook lub cyfrowy flipbook to interaktywna książka cyfrowa, która wygląda jak publikacja drukowana, ze stronami, które można odwracać i przewracać. Zachowuje tradycyjny wygląd papierowej książki, ale zawiera elementy interaktywne, takie jak łącza i nawigacja.

Oto przykład eBooka z efektem przewracania stron, który został stworzony za pomocą iSpring Suite:

Przykład eBooka z efektem przewracania stron stworzonego za pomocą iSpring Suite

iSpring Suite umożliwia przekształcanie plików PDF, PPT i dokumentów Word na strony książki. Konwertuje Twoje pliki na cyfrowe książki HTML5, które są kompatybilne ze wszystkimi nowoczesnymi standardami e-learningu: SCORM, AICC, cmi5 i xAPI i można je łatwo przesłać na stronę internetową lub LMS. eBooki HTML5 elastycznie dostosowują się do dowolnego rozmiaru i orientacji ekranu, dzięki czemu uczniowie mogą czytać je zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych.

Jest to najłatwiejszy sposób na przeniesienie instrukcji obsługi, przewodników roboczych, standardowych procedur operacyjnych i innej dokumentacji dla pracowników online i jest korzystny dla wszystkich.

Twoi uczniowie docenią czytanie materiałów na urządzeniach, z których lubią korzystać, a Ty będziesz mieć szansę na śledzenie tego, co czytają i jak wygląda ich postęp. Musimy jednak zauważyć jedno: aby monitorować postęp, musisz opublikować swój dokument w SCORM lub innym standardzie eLearning obsługiwanym przez Twój LMS i przesłać swój cyfrowy eBook do LMS. eBook przygotowany za pomocą iSpring Suite automatycznie dostosowuje się do rozmiaru i orientacji ekranu, aby uczniowie mogli oglądać materiały na tablecie lub smartfonie.

Automatyczne dopasowanie do ekranu dla eBooków przygotowanych za pomocą iSpring Suite

Jak stworzyć eBooka

Obejrzyj krótki filmik instruktażowy od naszych partnerów lub kontynuuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, jeśli wolisz czytać.

Jak stworzyć interaktywną książkę (ebook)

A teraz przejdźmy do szczegółowego procesu tworzenia eBooka za pomocą iSpring Suite Max – potężnego zestawu narzędzi do tworzenia treści e-learningowych. Jednym z dołączonych narzędzi jest iSpring Flip, który pozwala na tworzenie eBooków z plików WORD, PDF i PPT.

Zainstaluj na komputerze darmową 14-dniową wersję próbną iSpring Suite i otwórz oprogramowanie.

  1. W oknie Quick Start (Szybki start) wybierz kartę Books (Książki), wybierz typ dokumentu, który chcesz przekonwertować na eBooka, i otwórz go.
Tworzenie eBooka z iSpring Suite

Tutaj zobaczysz pełne podsumowanie Twojej książki. Możesz poruszać się po stronach za pomocą miniatur lub strzałek na dole. Możesz także powiększyć stronę za pomocą ręcznego paska powiększenia w prawym dolnym rogu.

Przegląd eBooka w iSpring Suite
  1. Aby sprawdzić, jak eBook będzie wyglądał na różnych urządzeniach, naciśnij przycisk Preview (Podgląd). Tutaj możesz zobaczyć, jak iSpring Suite dostosuje zawartość książki i wrażenia z czytania, w zależności od urządzenia i jego orientacji.
Okno podglądu eBooka w iSpring Suite
  1. Gdy będziesz zadowolony z tego, jak wygląda Twoja cyfrowa książka, możesz ją opublikować. Najpierw musisz zdecydować, gdzie chcesz ją opublikować. Możesz wybrać publikację bezpośrednio na swoim komputerze, dzięki czemu otrzymasz plik, który możesz następnie przesłać na wybraną platformę, lub bezpośrednio do LMS, jeśli chcesz używać tego eBooka do szkoleń. Możesz wybrać dowolny format obsługiwany przez LMS, taki jak najpopularniejszy standard SCORM 1.2 i 2004, Experience API lub cmi5.
Publikowanie eBooka w iSpring Suite

Tutaj możesz również skonfigurować ustawienia jakości, wybierając ustawienie wstępne lub własne ustawienia.

Opcje publikowania eBooka w iSpring Suite

W Additional Settings (Dodatkowych ustawieniach) możesz zabezpieczyć swoją książkę hasłem, jeśli chcesz ograniczyć dostęp do niej. Możesz także włączyć wyświetlanie z dysku lokalnego, ponieważ niektóre przeglądarki ograniczają wyświetlanie do treści lokalnych. Tworzy to kopię książki, którą można przeglądać z dysku flash, dysku twardego, płyty CD lub DVD.

Dodatkowe ustawienia eBooka w iSpring Suite

Teraz wystarczy tylko nacisnąć przycisk Publish (Opublikuj).

Publikowanie eBooka zakończone

Gratulacje! Twój eBook jest gotowy. Możesz wysłać eBooka pocztą elektroniczną do odbiorców, zaimportować go do swojej strony/internetu w celu udostępnienia lub przesłać go do swojego LMS i zaprosić uczniów, aby go przeczytali.

Po konwersji na eBook wszystkie czcionki, obrazy, linki, referencje i elementy nawigacyjne zostają zachowywane.

Zasadniczo Twoja interaktywna książka jest pełnoprawnym kursem e-learningowym: po przesłaniu nowego eBooka do LMS możesz przypisać go swoim uczniom i strona po stronie śledzić, co czytają.

Szczegółowe raporty dotyczące eBooków w LMS

Szczegółowe raporty dotyczące eBooków w LMS

Teraz już wiesz, jak z łatwością stworzyć eBooka. Wnieś swoje zwykłe pliki PDF, PowerPoint i Word na nowy poziom – stwórz eBooka, którego łatwo można publikować i udostępniać online za darmo dzięki 14-dniowej wersji próbnej iSpring Suite.

Możesz też wypróbować inne narzędzia dołączone do iSpring Suite i przygotować inne rodzaje materiałów e-learningowych, w tym kursy oparte na slajdach, quizy, wykłady wideo i symulacje dialogów.

iSpring Suite
Twórz eBooki i wiele więcej
Wypróbuj za darmo