Używasz starszej wersji przeglądarki. Zaktualizuj Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox lub Microsoft Edge do najnowszej wersji, aby udoskonalić doświadczenia korzystania z witryny.

image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml fb-white-10x14fb-10x14 ok-white-10x19ok-10x19 twitter-white-18x14twitter-18x14vk-white-16x11vk

Z powodu COVID-19 wiele organizacji i instytucji edukacyjnych przeniosło się na platformy do nauki zdalnej, aby umożliwić naukę w domu. W tych trudnych czasach jest to najbezpieczniejszy i najskuteczniejszy sposób kontynuowania nauki. I bardzo ważne jest posiadanie odpowiednich narzędzi, aby zachować łączność między pracownikami, menedżerami szkoleń, uczniami i nauczycielami. Trzeba też pamiętać, że muszą mieć pod ręką niezbędne im do nauki materiały.

Poniżej omówimy pięć rodzajów programów do nauki zdalnej, które warto rozważyć, aby wraz z uczniami mieć jak najlepsze doświadczenia edukacyjne. Udostępnij go w mediach społecznościowych lub dodaj ten artykuł do zakładek, aby później do niego wrócić.

iSpring Learn LMS

Poznaj łatwe w użyciu platformy do nauki zdalnej – w tym iSpring Suite.

Darmowy okres próbny Dowiedz się więcej

Programy do nauki zdalnej (LMS)

W jaki sposób zamierzasz udostępnić uczniom materiały szkoleniowe? E-maile i czaty prawdopodobnie nie są najlepszymi rozwiązaniem. System zarządzania nauczaniem (LMS) uratuje sytuację. LMS ułatwia zarządzanie i dystrybucję treści edukacyjnych oraz automatyzuje najbardziej żmudne prace, takie jak ocenianie, przetwarzanie statystyk i przygotowywanie raportów. Platformy edukacyjne są łatwo dostępne na rynku, a wybór należy tylko od Ciebie i Twoich preferencji. Tutaj możemy zaoferować krótki przegląd 7 LMS, które nadają się do nauczania zdalnego.

1. iSpring Learn

iSpring Learn

iSpring Learn to prosty LMS w chmurze oferujący zaawansowane zarządzanie użytkownikami i treścią, świetne możliwości tworzenia i silny mechanizm raportowania. Ten program do nauki zdalnej umożliwia przesyłanie nieograniczonej liczby materiałów szkoleniowych, w tym kursów SCORM. Można w nim również przypisywać treści do swoich uczniów i śledzić ich wyniki. Platforma umożliwia również tworzenie prostych kursów bezpośrednio w przeglądarce za pomocą wbudowanego narzędzia oraz tworzenie angażujących kursów interaktywnych, symulacji dialogów, quizów i samouczków wideo za pomocą narzędzia autorskiego iSpring Suite, które jest dołączone do LMS. iSpring Learn świetnie sprawdza się również przy nauczaniu mieszanym. Dzięki integracji Zoom możesz organizować wirtualne sesje szkoleniowe i planować w kalendarzu zarówno wydarzenia online, jak i szkolenia w klasie.

Cennik: Roczna subskrypcja zależy od liczby uczniów – ceny zaczynają się od 16,08 zł/użytkownika miesięcznie dla maksymalnie 100 aktywnych użytkowników.

Wypróbuj darmową wersję próbną →

2. Adobe Learning Manager

Adobe Learning Manager

Adobe Learning Manager to LMS, który jest ceniony za zarządzanie umiejętnościami i dogłębne raportowanie. W przeciwieństwie do wielu innych platform umożliwia tworzenie i zarządzanie grupami zewnętrznymi – np. w celu szkolenia partnerów biznesowych. Ten LMS wyróżnia się również dużymi możliwościami uczenia się społecznościowego. Uczniowie mogą nie tylko omawiać treści na forach, ale platforma pozwala też bezpośrednio nagrywać i udostępniać treści wideo i audio.

Cennik: Cena zależy od maksymalnej liczby uczniów, którzy mogą zalogować się do LMS każdego miesiąca i zaczyna się od 4 €/uczeń/miesiąc. Należy jednak skontaktować się ze sprzedawcą, aby poznać dokładną cenę.

3. Litmos

Litmos

Litmos to platforma szkoleniowa obejmująca system zarządzania nauką i katalog kursów. W katalogu znajdują się kursy wideo na różne tematy, takie jak zgodność z przepisami, zarządzanie projektami i rozwój osobisty. Narzędzie jest również dosyć interesujące pod względem tworzenia treści. Można osadzać treści z innych stron, tworzyć quizy, ankiety i strony z informacjami, oceniać wideo, montować kursy z istniejących plików.

Cennik: Należy skontaktować się ze sprzedawcą w celu uzyskania cen.

4. TalentLMS

TalentLMS

TalentLMS to intuicyjna platforma obsługująca e-commerce, xAPI, cmi5, Aiken & Gift, Watershed LRS i obejmująca integrację z Zapier. Umożliwia tworzenie prostych kursów poprzez łączenie różnych rodzajów treści, takich jak filmy, slajdy PPT i pakiety SCORM. Można też włączać quizy i przypisywać je do uczniów lub sprzedawać je online bezpośrednio z LMS. Aby zwiększyć funkcjonalność systemu, możesz włączyć integrację z setkami usług innych firm, takich jak Zoom, Slack i kalendarz Google.

Cennik: Ceny zaczynają się od 69 USD za użytkownika miesięcznie dla maksymalnie 40 użytkowników. Można również za darmo skorzystać z planu ograniczonego do 5 użytkowników i 10 kursów.

5. LearnUpon

LearnUpon

LearnUpon to atrakcyjny wizualnie LMS, który jest wygodny w szkoleniu pracowników, partnerów, jak i klientów. W przeciwieństwie do wielu programów, umożliwia tworzenie wielu portali o różnym designie do nauczania różnych grup uczniów w oddzielnych środowiskach. Integruje się również z Salesforce. Jeżeli Twoja firma korzysta z tego CRM, możesz łatwo połączyć oba systemy i osadzić LearnUpon na pulpicie użytkownika Salesforce. Pozwala to na udostępnianie szkoleń w znajomym otoczeniu.

Cennik: Należy skontaktować się ze sprzedawcą w celu uzyskania cen.

6. Moodle

Moodle

Moodle to LMS typu open-source, który można mieć za darmo. Najczęściej używany jest przez szkoły podstawowe i wyższe. Umożliwia tworzenie kursów online poprzez łączenie różnych materiałów edukacyjnych, zarządzanie wirtualnymi klasami, śledzenie ocen, ukończenia kursów, aktywności uczniów i kompetencji. Aby zwiększyć możliwości LMS użyj wtyczek Moodle obejmujących różne aspekty nauki, od tworzenia kursów po lepsze doświadczenia użytkownika i zaangażowanie.

Cennik: Moodle to darmowa platforma do zdalnej nauki, ale potrzebujesz hostingu, który wiąże się z dodatkowymi kosztami. Możesz znaleźć dostawcę na własną rękę lub kupić jeden z planów Premium, które dają dostęp do serwera MoodleCloud. Plan Starter jest odpowiedni dla jednej klasy i kosztuje 120 USD/rok.

7. Sakai

Sakai

Sakai to darmowy LMS przeznaczony głównie dla szkół wyższych. Obejmuje wszystkie standardowe narzędzia do e-learningu, nauczania i współpracy oferowane obecnie przez platformy edukacyjne. Program ma również obszerną listę integracji LTI i API z aplikacjami innych firm, takimi jak BigBlueButton, Office 365, SCORMCloud, WordPress. Ponadto oferuje szeroką gamę narzędzi specyficznych dla Sakai, tworzonych przez członków społeczności, a następnie dostarczanych jako dodatkowe komponenty.

Cennik: Sakai to darmowa platforma, ale musisz wziąć pod uwagę koszty hostingu.

Narzędzia do tworzenia kursów

Jakich materiałów edukacyjnych będziesz używać do zdalnej nauki? Dokumenty Word i pliki PDF to przestarzałe metody, z których nie dowiesz się, czy uczeń się z nimi zapoznał. Dzięki nowoczesnym narzędziom autorskim możesz tworzyć kursy, quizy i symulacje, które zaangażują uczniów. A w połączeniu z LMS będziesz też w stanie sprawdzić, czy się uczą. Nawiasem mówiąc, niektóre wspomniane przez nas LMS mają wbudowane narzędzia autorskie, ale zazwyczaj są one bardzo proste. Oto kilka samodzielnych programów do tworzenia treści zaprojektowanych wyłącznie do projektowania cyfrowego nauczania.

8. iSpring Suite Max

iSpring Suite Max

iSpring Suite Max to narzędzie do szybkiego przygotowywania kursów i wspólnych projektów. Umożliwia tworzenie zaawansowanych kursów e-learningowych, quizów, samouczków wideo i symulacji dialogów na komputerze bez specjalnego szkolenia. Aby przyspieszyć tworzenie kursów, dostępna jest biblioteka treści, która zawiera ponad 68 000 zasobów e-learningowych. Znaleźć w niej można, między innymi, szablony kursów, postacie, tła, ikony i przyciski. Możesz także tworzyć proste, adaptacyjne kursy bezpośrednio w przeglądarce i współpracować z zespołem nad wszystkimi treściami tworzonymi bezpośrednio w chmurze.

Cennik: 4 267 zł rocznie (w tym roczna subskrypcja iSpring Suite, Content Library, iSpring Cloud i pomocy technicznej).

Darmowy 14-dniowy okres próbny →

9. Articulate 360

Articulate 360 

Articulate 360 to kompleks oprogramowania, w którego skład wchodzą różne narzędzia (łącznie 9), z których dwa to nagradzane aplikacje autorskie. Dzięki Storyline 360 możesz tworzyć kursy oparte na slajdach z narracją audio/wideo, animacjami, quizami i nagraniami ekranu. Z kolei Rise 360 pomaga tworzyć w pełni responsywne kursy z interakcjami i quizami w przeglądarce internetowej. Articulate 360 posiada również bibliotekę zasobów wizualnych, które możesz wstawiać do swoich kursów: wycinanki postaci, tła, zdjęcia i wideo.

Cennik: Plan Teams kosztuje 1 399 USD rocznie (zawiera roczną subskrypcję aplikacji do tworzenia kursów, treści komercyjne, aplikację Recenzja i szkolenia online).

10. Adobe Captivate

Adobe Captivate

Adobe Captivate to bogaty w funkcje program do tworzenia kursów, które oferuje doskonałe opcje dostosowywania. Platforma świetnie nadaje się do tworzenia złożonych kursów interaktywnych. Oferuje również unikalne zaawansowane funkcje, takie jak kreator treści VR, narzędzie do tworzenia symulacji oprogramowania i Adobe PhoneGap. To ostatnie narzędzie może wyeksportować kurs do aplikacji mobilnej na iOS/Android. Jednak Captivate ma tradycyjny liniowy design, który przez wielu użytkowników może zostać uznany za niezgrabny.

Cennik: 41,81 €/miesiąc (subskrypcja roczna) lub 1 597,77 € (licencja dożywotnia).

11. Elucidat

Elucidat

Elucidat to narzędzie do tworzenia kursów w chmurze, które umożliwia tworzenie kursów online. Pozwala z jednego pulpitu nawigacyjnego tworzyć kursy z wielu szablonów i kontrolować elementy marki, takie jak logo, czcionki i kolory. Oprócz poruszonych już kwestii, Elucidat oferuje zarządzanie treścią ze zintegrowaną biblioteką multimediów, lokalizację w dowolnych językach, pulpity analityczne, raportowanie danych.

Cennik: Należy skontaktować się ze sprzedawcą w celu uzyskania cen.

12. Lectora

Lectora

Lectora o stary wyjadacz, który przez długi czas był wykorzystywany do tworzenia kursów e-learningowych. To zestaw narzędzi stworzonych do zaspokojenia różnych potrzeb programistów, od tworzenia prostych kursów opartych na slajdach po złożone, niestandardowe projekty. Istnieje również wersja w chmurze o nazwie Lectora Online, która umożliwia tworzenie w pełni responsywnych treści e-learningowych. Narzędzie wyposażone jest w Bibliotekę zasobów eLearning Brothers, która umożliwia szybkie przeszukiwanie ponad 120 milionów kreatywnych zasobów.

Cennik: 1 299 USD rocznie (w zestawie Lectora Online, wersja na komputer, ReviewLinkTM i AssetLibrary).

13. Camtasia

Camtasia 

Camtasia to potężny program do tworzenia treści edukacyjnych w oparciu o wideo. Umożliwia przechwytywanie ekranu i objęcie wejścia kamery internetowej. Można też nagrywać klipy audio lub dodawać do wideo gotowe ścieżki z biblioteki muzyki i efektów dźwiękowych bez tantiem. Camtasia oferuje pełny zestaw narzędzi do edycji, a także animacje i efekty wideo. Aby zaangażować uczniów i ocenić ich wyniki w nauce, możesz dodać do swoich samouczków wideo interaktywne quizy.

Cennik: 359,99 USD za użytkownika.

14. Adapt

Adapt 

Adapt to narzędzie autorskie o otwartym kodzie umożliwiające tworzenie w pełni responsywnych kursów HTML5 na wiele urządzeń z przewijanym designem. Podstawę narzędzia stanowi konstrukcja modułowa, a jego funkcjonalność można rozszerzyć za pomocą wtyczek. Dostępne są cztery typy wtyczek — komponenty, rozszerzenia, menu i motywy. Na przykład, możesz skonfigurować odpowiednie rozszerzenia do przeprowadzania quizów i monitorowania wyników uczniów. Musisz jednak mieć doświadczenie techniczne, aby niektóre wtyczki działały. Poza tym sama instalacja Adapt może stanowić problem dla osoby bez wiedzy technicznej.

Cennik: Za darmo.

15. dominKnow | ONE

dominKnow | ONE

dominKnow | ONE to potężny system autorski w chmurze umożliwiający tworzenie różnych treści szkoleniowych: kursów, gier, infografik, baz wiedzy i symulacji oprogramowania. Program upraszcza tworzenie treści dzięki gotowym szablonom, zasobom komercyjnym, centralnej bibliotece do udostępniania i ponownego wykorzystywania treści w projektach. Ponadto pomaga w komunikacji, umożliwiając współpracę i przegląd w czasie rzeczywistym.

Cennik: Plan Team kosztuje 1 497 USD/rok na autora.

Oprogramowanie do wirtualnej klasy

Tego rodzaju programy do zdalnego nauczania są szczególnie poszukiwane przez szkoły, od podstawówek po uniwersytety. Odwzorowują doświadczenia fizycznej klasy i gwarantują duży potencjał interaktywności. W środowisku wirtualnym nauczyciel ma możliwość prowadzenia lekcji online, korzystając z wideokonferencji, tablic internetowych i udostępniania ekranu. Z kolei uczniowie mogą podnieść rękę, aby zadać pytania i odpowiedzieć na nie, tak jak w prawdziwej klasie. Oto pięć najczęściej wykorzystywanych rozwiązań do wirtualnych klas.

16. WizIQ

WizIQ

WizIQ to kompleksowy program do nauki zdalnej, który obejmuje wirtualną klasę, narzędzie do tworzenia kursów w chmurze z nieograniczoną możliwością tworzenia kursów i przesyłania treści. Dostępna jest również aplikacja mobilna dla uczniów. Wirtualna klasa WizIQ pozwala na kontakt z uczniami online dzięki wysokiej jakości transmisji, dźwiękowi bez echa i różnym narzędziom. Platforma oferuje między innymi tablicę online, ankiety i czat na żywo. Możesz też tworzyć kursy, przesyłając i łącząc różnego rodzaju materiały do nauki oraz tworząc testy.

Cennik: Należy skontaktować się ze sprzedawcą w celu uzyskania cen.

17. VEDAMO

VEDAMO

VEDAMO to narzędzie do współpracy obejmujące tablicę online, pokoje konferencyjne i udostępnianie ekranu do prowadzenia lekcji/szkolenia online, niezależnie od lokalizacji. Można także udostępniać różne materiały multimedialne i filmy z YouTube oraz tworzyć i ponownie wykorzystywać szablony treści. VEDAMO oferuje również rozwiązanie LMS do tworzenia i zarządzania działaniami online i nauczaniem mieszanym.

Cennik: Plan Wirtualnej Klasy (bez LMS) kosztuje od 25 USD miesięcznie. Plan LMS obejmuje nieograniczoną liczbę sesji w wirtualnej klasie i kosztuje 43 USD miesięcznie dla 25 użytkowników.

18. Newrow Smart

Newrow Smart

Newrow Smart to kolejne oprogramowanie oferujące wirtualne klasy przeznaczone do nauczania online. Pozwala utrzymać zaangażowanie uczniów dzięki wysokiej jakości wideo i audio w czasie rzeczywistym, intuicyjnemu interfejsowi i zestawowi narzędzi do współpracy. Narzędzia obejmują cyfrową tablicę, udostępnianie ekranu, pomieszczenia konferencyjne, notatki w czasie rzeczywistym, quizy na żywo, nagrywanie i przechowywanie w chmurze.

Cennik: Newrow Smart zasila darmowe platformy – przy organizacji spotkań do 5 uczestników. Płatne plany zaczynają się od 14 USD miesięcznie lub 168 USD rocznie dla maksymalnie 100 uczestników z ograniczonym zestawem opcji.

19. LearnCube

LearnCube

LearnCube to narzędzie z wirtualną klasą stworzone specjalnie na potrzeby nauczycieli do efektywnego nauczania online. Posiada szeroką gamę funkcji, takich jak interaktywna tablica, adnotacje w czasie rzeczywistym, planowanie zajęć, kontrola nauczyciela, udostępnianie plików i ekranu. Ponadto oferuje zestaw narzędzi tematycznych: narzędzia matematyczne, chemiczne i fizyczne, linijki, interaktywny kompas oraz narzędzia charakterystyczne dla języka.

Cennik: Zaczyna się od 14 USD miesięcznie lub 168 USD rocznie za 1 konto nauczyciela z maksymalnie 8 uczniami w klasie. Dostępny jest również bezpłatny abonament na 1 konto nauczyciela i nieograniczoną liczbę zajęć 1:1.

20. Blackboard Collaborate

Blackboard Collaborate

Blackboard Collaborate to rozwiązanie do wirtualnej klasy, które zostało stworzone do przeprowadzania nauczania online i wideokonferencji. Program umożliwia łączenie się z pojedynczymi uczniami lub całą klasą. Umożliwia przeprowadzanie wideokonferencji w przeglądarce oraz adnotacje i tekst w czasie rzeczywistym. Posiada również natychmiastowy, wygodny czat, interaktywną tablicę, proste i szybkie udostępnianie plików oraz integrację z Blackboard Learn LMS.

Cennik: Niedostępny na stronie Blackboard Collaborate.

Narzędzia do konferencji i seminariów internetowych

Jeżeli chodzi o szkolenia korporacyjne, oprogramowanie do wirtualnej klasy może nie być niezbędną opcją. Narzędzia do wideokonferencji i seminariów internetowych mogą wystarczyć do wspierania środowiska nauczania. Oczywiście brakuje im niektórych funkcji interaktywnych, ale pozwalają nauczycielom i uczniom pozostać w kontakcie i współpracować online w czasie rzeczywistym. Dodatkowo pozwalają na przyjmowanie setek uczestników jednocześnie, co jest niemożliwe w przypadku oprogramowania do wirtualnej klasy. Poznaj trzy najpopularniejsze rozwiązania.

21. Zoom Meetings

Zoom Meetings

Zoom Meetings to oprogramowanie, które upraszcza przeprowadzanie wideokonferencji i przesyłanie wiadomości na dowolnych urządzeniach. Zapewnia wysokiej jakości audio i wideo HD podczas spotkań i obsługuje do 1000 uczestników oraz do 49 filmów na ekranie. Uczestnicy mogą udostępniać swoje ekrany, komentować i rozmawiać ze sobą. Program dostarcza również takie narzędzia, jak filtry, reakcje, ankiety i podnoszenie rąk, aby spotkania były bardziej angażujące.

Cennik: Dostępny jest bezpłatny plan dla spotkań osobistych. Plany premium zaczynają się od 149,90 USD rocznie dla spotkań grupowych i do 100 uczestników.

22. Google Meet

Google Meet

Google Meet to program do obsługi spotkań będący częścią Google Workplace. Liczba uczestników, których możesz zaprosić do wideokonferencji, różni się w zależności od wykupionego planu. Użytkownicy mogą dołączać do spotkań poprzez wydarzenia w Kalendarzu, zaproszenia e-mail lub bezpośrednio z Gmaila. Spotkania organizowane przez użytkowników Google Workspace tworzy również numer telefonu do połączenia, dzięki czemu goście mogą szybko dołączyć za pomocą jednego kliknięcia w smartfonie.

Cennik: Plany Google Workspace zaczynają się od 20,70 zł za użytkownika miesięcznie za Business Starter (obejmuje spotkania wideo dla 100 uczestników).

23. WebinarNinja

WebinarNinja

WebinarNinja to kompletna platforma webinarowa, która umożliwia prowadzenie seminariów internetowych online, zautomatyzowanych, hybrydowych i seryjnych. Posiada wiele funkcji zorientowanych na webinary, takich jak prezentacja na żywo, interakcja z uczestnikami, udostępnianie ekranu i slajdów, przeprowadzanie ankiet i zadawanie pytań. Ale umożliwia również ustawienie harmonogramu, wysyłanie do zarejestrowanych e-maili potwierdzających i przypominających oraz tworzenie rejestracji. Dodatkowo możliwe jest przygotowanie strony z podziękowaniami z wykorzystaniem gotowych szablonów i zmierzenie współczynników konwersji i frekwencji.

Cennik: Ceny zaczynają się od 99 USD miesięcznie (rozliczenie roczne) dla 100 uczestników webinarów na żywo i nieograniczonej liczby zarejestrowanych uczestników.

Mobilne narzędzia edukacyjne

Są to programy do zdalnego nauczania, które sprawiają, że proces edukacji jest jeszcze wygodniejszy i bardziej angażujący. Przygotowaliśmy narzędzia do nauki zdalnej, z których można korzystać na urządzeniach mobilnych. Dzięki takim narzędziom nauka jest zawsze na wyciągnięcie ręki – przy filiżance kawy albo w kolejce do banku. Oto siedem rozwiązań, które mogą przypaść Ci do gustu..

24. iSpring Page

iSpring Page

iSpring Page to narzędzie do przygotowywania adaptacyjnych kursów mikrolearningowych, które sprawdzają się na urządzeniach mobilnych. W ciągu kilku minut można utworzyć moduły mikrolearningowe bezpośrednio w przeglądarce. Wystarczy wkleić tekst do edytora oraz wstawić zdjęcia i filmy. Można również dodać sprawdzanie wiedzy, aby uczniowie wiedzieli, jak radzą sobie ze zrozumieniem materiału i poprawili jego zapamiętanie.

Cennik: 97 USD/rok dla 1 autora.

25. EduMe

EduMe 

EduMe to mobilna platforma szkoleniowa i angażująca pracowników, która umożliwia tworzenie modułów mikrolearningowych z obrazami, wideo, fiszkami i ankietami. Możliwe jest też przypisywanie treści uczniom oraz śledzenie wskaźników ukończenia i zdawalności, a także wyników indywidualnych i zespołowych. EduMe integruje się z różnymi programami – można go połączyć np. z Twoim HCM lub CRM.

Cennik: Nie znajduje się na stronie internetowej sprzedawcy.

26. Master-O

Master-O

Master-O przedstawia się jako ukierunkowane i formalne narzędzie zwiększające umiejętności. Umożliwia tworzenie treści edukacyjnych w postaci mikroumiejętności. Można zmienić istniejące treści edukacyjne SCORM lub xAPI w mikroumiejętności i wykorzystać projekty gier do efektywnego nauczania. Ponadto można zaangażować uczniów wykorzystując do tego grywalizację. Dostępna jest również wbudowana biblioteka zawierająca mikroumiejętności dotyczące sprzedaży, wiedzy o produktach, obsługi klienta i rozwoju umiejętności przywódczych.

Cennik: Dostępny tylko poprzez wycenę.

27. ShotClasses

ShotClasses

ShotClasses to mobilna platforma mikrolearningowa, która pomaga szybko tworzyć mikrolekcje ze slajdów PPT, plików PDF, pakietów SCORM i filmów z YouTube. Ponadto umożliwia tworzenie quizów i zbieranie opinii pracowników na temat szkoleń. Posiada również funkcję inteligentnego przypisywania – na podstawie ról, geografii, obsługiwanego produktu, itd., rozdziela zajęcia między uczniami za pomocą meta tagów.

Cennik: Dostępny na życzenie.

28. TalentCards

TalentCards

TalentCards to aplikacja do zdalnego nauczania, która pomaga przeprowadzać szkolenia z małych porcji informacji z wykorzystaniem mikrolearningu. Możesz tworzyć przejrzyste karty nauki, do których uczniowie mają dostęp ze smartfonów i za pomocą quizów sprawdzać, czy przyswoili wiedzę. Możesz również śledzić ich aktywność, postępy i stopień ukończenia szkolenia za pomocą prostych raportów.

Cennik: Ceny zaczynają się od 50 USD miesięcznie dla maksymalnie 50 uczniów. Dostępna jest również darmowa wersja dla maksymalnie 5 użytkowników.

29. Kahoot!

Kahoot!

Kahoot! dowodzi, że aplikacje do zdalnego nauczania potrafią być interesujące. Jest to oparta na grach platforma edukacyjna przeznaczona do tworzenia tzw. „kahoots”, które są zgrywalizowanymi quizami wielokrotnego wyboru. Możesz samodzielnie stworzyć kahoots w ciągu kilku minut lub wybrać coś spośród ponad 40 milionów gotowych gier. Następnie możesz dzielić się nimi z uczniami w ramach nauki w domu, powtórek lub oceniania kształtującego oraz monitorować, jak sobie radzą. Uczniowie mogą grać w kahoots bezpośrednio w natywnej aplikacji mobilnej.

Cennik: Ceny zaczynają się od 17 USD na hosta, do 20 graczy miesięcznie (204 USD przy rocznym rozliczeniu).

30. QuizGame

QuizGame twierdzi, że jest narzędziem szkoleniowym, które umożliwia ćwiczenie wyszukiwania wiedzy w przyjemny sposób. Dostarcza różnorodne szablony gier (Ucieczka z więzienia, Być albo nie być, Wielka ucieczka i inne). Wystarczy wgrać pytania do narzędzia do zdalnego nauczania, przypisać gry uczniom, pozwolić im grać, a potem przeanalizować wyniki z raportów.

Cennik: Na stronie QuizGame nie ma informacji o cenie produktu.

Wnioski

Tak więc, jaki program powinieneś wybrać? Prawda jest taka, że wszystkie omówione w tym artykule narzędzia są świetnymi programami do nauki zdalnej. Przeanalizuj swoje cele e-learningowe i określ swoje wymagania, aby wybrać najlepsze narzędzia do zdalnego nauczania. Pamiętaj też, aby przetestować platformy do nauki zdalnej przed podjęciem ostatecznej decyzji. Na przykład, iSpring Learn to doskonały LMS do zarządzania treściami e-learningowymi i zbierania wyników użytkowników w jednym miejscu. Przetestuj darmową wersję próbną iSpring Learn i zobacz, jak wpasowuje się w potrzeby Twojego projektu.

iSpring Learn
Łatwe platformy do nauki zdalnej od iSpring
Wypróbuj za darmo