Używasz starszej wersji przeglądarki. Zaktualizuj Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox lub Microsoft Edge do najnowszej wersji, aby udoskonalić doświadczenia korzystania z witryny.

image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml fb-white-10x14fb-10x14 ok-white-10x19ok-10x19 twitter-white-18x14twitter-18x14vk-white-16x11vk

Zastanawiasz się może, po co Ci program do prezentacji? Tworząc prezentację chcesz, aby odbiorcy byli zaangażowani, nauczyli się czegoś nowego, byli podekscytowani itd. Jednak w dobie inteligentnych tosterów i telefonów komórkowych w zegarkach (smartwatchy) tradycyjne liniowe prezentacje PowerPoint straciły swoją moc. Na szczęście postęp nie polega tylko na tym, że niegdyś innowacyjne rzeczy stały się przestarzałe, ale także (bardziej) na rozwoju. W przypadku prezentacji rozwojem jest interaktywność. W artykule postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, gdzie zrobić prezentacje i czym się kierować przy wyborze programu.

iSpring Suite

Twórz różne interaktywne treści wykorzystując rozbudowany program do prezentacji.

Darmowy okres próbny Dowiedz się więcej

Czym jest interaktywna prezentacja?

Jest to prezentacja zawierająca obiekty treści, z którymi można wchodzić w interakcję: punkty aktywne, nawigację, wyskakujące okienka, animacje itp. Funkcja ta pomaga przyciągnąć uwagę uczniów i zaangażować odbiorców.

Zebraliśmy 10 najlepszych programów do prezentacji. Wybierz kreator prezentacji, który najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby i przeniesie doświadczenia edukacyjne uczniów na wyższy poziom.

Lista porównawcza

OprogramowanieProduktIdealne dla…Cena
1. iSpring SuiteInteraktywne prezentacje online, które można odtwarzać na dowolnym urządzeniu.Małe i średnie firmy, szkoły i uniwersytety.4 667 zł rocznie Licencja dożywotnia, zniżka akademicka i dla organizacji non-profit.
2. PreziDynamiczne prezentacje gotowe do wykorzystania online.Firmy stawiające na kreatywność.Ceny zaczynają się od 3 USD miesięcznie.
3. Articulate 360Kurs i prezentacja dostosowane do urządzeń mobilnych.Średnie firmy, freelancerzy i środowisko naukowe.Dla firm: 1399 USD za użytkownika rocznie. Plany dla freelancerów zaczynają się od 1099 USD rocznie, a dla środowisk naukowych od 549 USD rocznie.
4. CanvaEstetyczne prezentacje tworzone we współpracy z innymi.Prywatni użytkownicy, małe i średnie firmy oraz freelancerzy.Bezpłatna licencja przy użyciu niekomercyjnym, od 1000 zł rocznie dla firm.
5. SlideDogInteraktywne prezentacje z plikami w oryginalnych formatach.Organizatorzy spotkań, konferencji i innych wydarzeń z wieloma mówcami, którzy wykorzystują materiały w różnych formatach.Płatna opcja zaczyna się od 19 USD miesięcznie do 299 USD za dożywotnią licencję.
6. LibreOffice ImpressProste prezentacje multimedialne.Małe firmy, uczniowie.Bezpłatny.
7. VistaCreateKreatywne prezentacje multimedialne na rynek mediów społecznościowych.Przedsiębiorcy, twórcy internetowi, menedżerowie mediów społecznościowych.Bezpłatna wersja podstawowa. Wersja Pro za 10 USD miesięcznie.
8. PubluuInteraktywne flipbooki udostępniane i tworzone online.Małe i średnie firmy, szkoleniowcy i nauczyciele.Podstawowy plan od 19 zł miesięcznie.
9. ActivePresenterPrezentacje i kursy multimedialne oparte na slajdach.Osoby odpowiedzialne za tworzenie szkoleń, pracownicy szkół i uniwersytetów.Wersja standardowa od 199 USD.
10. VismePiękne, szybkie w przygotowaniu prezentacje interaktywne, które można udostępniać online i offline.Nauczyciele, prezenterzy i mówcy, zwłaszcza dla tych, którzy preferują pracę zespołową. Program umożliwia dzielenie danych między foldery i przyznawanie dostępu według roli.Podstawowa wersja jest darmowa. Play indywidualne zaczynają się od 12,25 USD miesięcznie do 24,75 USD miesięcznie.

1. iSpring Suite: “Szybki zestaw narzędzi do tworzenia treści”

Ocena: 4.6/5 – 565 recenzji (G2 Crowd)

iSpring Suite: program do prezentacji

iSpring Suite to program do robienia interaktywnych prezentacji, dzięki któremu szybko i łatwo można zaprojektować kurs, samodzielnie lub w zespole. Działa jako dodatek do programu PowerPoint, który dostarcza mnóstwo niezawodnych opcji. Aby prezentacja była prawdziwie interaktywna, program umożliwia dodanie symulacji odgrywania ról, quizów na czas, screencastów i wykładów wideo. Program do tworzenia prezentacji umożliwia nawet tworzenie prezentacji wideo poprzez łączenie slajdów z filmem z prezenterem. Punktem wyjścia może być istniejąca już prezentacja w formacie PPT, którą można ulepszyć za pomocą narzędzi iSpring. Można również stworzyć ją od podstaw.

Aby treści edukacyjne były jeszcze bardziej wciągające wizualnie, możesz tworzyć interakcje. Dostępny jest zestaw gotowych szablonów, które pozwalają zaprezentować treści w postaci osi czasu, procesu cyklicznego, katalogu, FAQ i wielu innych.

Aby zaoszczędzić czas i wysiłek, możesz skorzystać z Content Library (Biblioteki treści). Zawiera ponad 89 000 zasobów e-learningowych, takich jak tła, ikony i postacie, które pomogą wcielić w życie kreatywne pomysły. Jeśli żadna z postaci w Bibliotece treści Ci nie odpowiada, nie martw się – możesz stworzyć własną w ciągu kilku minut. Wybierz fryzurę, ubranie, akcesoria, pozę i tło, a Twoja wyjątkowa postać będzie gotowa do interakcji z uczniami.

iSpring Suite zawiera również przestrzeń online do pracy zespołowej i współpracy o nazwie iSpring Cloud. Dzięki temu użytkownicy mogą stworzyć prosty kurs i sprawdzian wiedzy bezpośrednio w przeglądarce oraz opracowywać e-learning ze współpracownikami w chmurze. Wystarczy wysłać link do kursu swoim współpracownikom, a oni będą mogli edytować treści i dopracować kurs.

Użytkowanie

Nawet jeśli nie dogadujesz się z komputerami, aplikacja do prezentacji iSpring Suite będzie łatwa w użyciu. Po prostu zainstaluj oprogramowanie, otwórz je, a na wstążce interfejsu PowerPoint zobaczysz kartę iSpring Suite. Stamtąd możesz uzyskać dostęp do wszystkich funkcji oprogramowania i nie musisz wychodzić z programu PowerPoint, aby skorzystać z różnych funkcji. Na przykład, w przeciwieństwie do innych narzędzi, możesz nagrać screencast i zsynchronizować go ze slajdami – wszystko w jednym programie.

Narzędzie iSpring Cloud jest również niezwykle intuicyjne. Wystarczy jedynie założyć konto, aby rozpocząć projektowanie treści za jego pomocą.

Produkt

Kurs utworzony za pomocą iSpring Suite jest wyświetlany w odtwarzaczu z dostosowywanymi schematami kolorów. Doskonale działa na każdym urządzeniu: komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie i telefonie komórkowym. Prezentacja może zostać opublikowana w formacie HTML5 lub przesłana do dowolnego systemu LMS. iSpring Suite obsługuje wszystkie standardy e-learning: SCORM 1.2/2004, cmi5, xAPI i AICC.

Kurs zaprojektowany w iSpring Cloud można też opublikować w LMS. To internetowe narzędzie do tworzenia treści obsługuje SCORM i xAPI.

Idealny dla

iSpring Suite to najlepszy wybór dla małych i średnich firm, które muszą tworzyć wszechstronne cyfrowe treści edukacyjne. Narzędzie jest szczególnie przydatne dla twórców, którzy preferują pracę zespołową i mogą potrzebować rozszerzonych opcji udostępniania. Także szkoły i uniwersytety mogą uznać to narzędzie za idealne. Zawiera bowiem wiele funkcji, takich jak prezentacje wideo, które sprawiają, że proces nauki jest angażujący i skuteczny.

Jak stworzyć interaktywną prezentację z iSpring Suite

Aby rozpocząć, pobierz darmową wersję próbną iSpring Suite i zainstaluj ją na swoim komputerze. Następnie otwórz prezentację, która ma być interaktywna, i przejdź do nowej karty iSpring Suite na wstążce programu PowerPoint.

Pokażemy Ci trzy sposoby na zwiększenie interaktywności prezentacji za pomocą iSpring Suite i dokładnie wyjaśnimy każdy z nich.

Dodaj interakcję

1. Aby zwizualizować zawartość tekstową i zaprezentować ją w mądrzejszy sposób, możesz wstawić interakcje. Aby to zrobić, wybierz opcję Interaction (Interakcja) na karcie iSpring Suite.

Interakcja w iSpring Suite

2. Kliknij New Interaction (Nowa interakcja) w wyskakującym oknie i wybierz jeden z 14 gotowych szablonów, aby przedstawić kroki, harmonogramy i procesy lub utworzyć glosariusz lub FAQ. Następnie wypełnij szablon tekstem i obrazami.

Rodzaje interakcji w iSpring Suite

3. Gdy interakcja jest gotowa, kliknij Save and Return to Course (Zapisz i Wróć do kursu).

Dodaj quiz

1. Aby utworzyć interaktywny quiz lub ankietę, wybierz opcję Quiz na pasku narzędzi iSpring Suite.

Quiz w iSpring Suite

2. Kliknij Graded Quiz (Quiz na ocenę) w wyskakującym oknie, jeśli chcesz utworzyć ocenę wiedzy i wybierz jeden z 14 szablonów. Znajdziesz tam m.in. quiz wielokrotnego wyboru, prawda lub fałsz, sekwencja i wypełnianie pustych miejsc.

Szablony quizów w iSpring Suite

3. Wpisz pytanie i możliwe odpowiedzi.

Interfejs iSpring QuizMaker

Aby pytanie było jaśniejsze, możesz wzbogacić slajd o obrazy, dźwięk i wideo.

4. Kiedy quiz jest gotowy, kliknij Save and Return to Course (Zapisz i Wróć do kursu) na pasku narzędzi.

Stwórz interaktywne odgrywanie roli

Możesz stworzyć scenariusz obsługi klienta i zaangażować odbiorców w interaktywne odgrywanie ról. Na przykład, aby poprawić ich umiejętności komunikacyjne, możesz zilustrować, jak zachować się podczas konkretnej rozmowy.

1. Aby utworzyć nowe odgrywanie ról, najpierw kliknij przycisk Dialog Simulation (Odgrywanie ról) na pasku narzędzi.

Odgrywanie ról w iSpring Suite

2. W wyskakującym oknie wybierz opcję New Role-Play (Nowe odgrywanie ról), a następnie kliknij przycisk New Scene (Nowa scena).

Interfejs iSpring TalkMaster

3. Wybierz postać i tło z Biblioteki treści iSpring.

4. Wpisz wypowiedzi postaci i możliwe odpowiedzi. Następnie po prostu połącz każdą odpowiedź z nową sceną.

Jak stworzyć odgrywanie ról w iSpring Suite

Możesz także dodać lektora, aby rozmowa była bardziej realistyczna i potrafiła zaangażować odbiorców.

5. Gdy odgrywanie ról jest gotowe, kliknij Save and Return to Course (Zapisz i Wróć do kursu) na pasku narzędzi.

Oto jak uczynić prezentację interaktywną za pomocą iSpring. Po zakończeniu prezentacji możesz zapisać ją w formacie HTML5, aby udostępnić ją w Internecie. Możesz też utworzyć plik SCORM, aby przesłać ją do dowolnego systemu LMS.

2. Prezi „Najbardziej angażujące i dynamiczne prezentacje”

Ocena: 4.2/5 – 5,143 recenzji (G2 Crowd)

Prezi

Prezi jest jednym z najlepszych programów do tworzenia prezentacji online na rynku. Prezi Present umożliwia projektowanie animowanych treści i prezentowanie ich na materiałach wideo. W Prezi Design można tworzyć różnego rodzaju grafiki, animować obiekty, filtrować obrazy oraz edytować prezentację według własnych preferencji.

Użytkowanie

Możesz utworzyć prezentację cyfrową od podstaw lub skorzystać z gotowych szablonów z biblioteki. Jeżeli masz gotowe slajdy PowerPoint, możesz je również zaimportować. Po zakończeniu edycji prezentacji w Prezi możesz przekonwertować ją na format wideo. Następnie możesz ją wykorzystać podczas przemówienia lub webinaru w Zoom, Microsoft Teams, Google Meet i innych, lub prowadząc szkolenie.

Produkt

Dynamiczne prezentacje gotowe do wykorzystania online.

Idealny dla

Prezi to najlepszy interaktywny program do prezentacji dla firm charakteryzujących się kreatywnością. Może być również przydatny dla zespołów marketingowych lub sprzedaży jako platforma prezentacji sprzedażowych. Sprawdzi się jako narzędzie do tworzenia prezentacji sprzedażowych, ponieważ pozwala monitorować, kim są odbiorcy i co wzbudza ich największe zainteresowanie.

3. Articulate 360: „Z łatwością twórz kursy oparte na programie PowerPoint”

Ocena: 4.5/5 – 143 recenzji (G2 Crowd)

Articulate 360

Articulate 360 to program do prezentacji multimedialnych, który wykorzystuje prezentacje PowerPoint. Jest to wyjątkowo responsywny generator prezentacji, który można wykorzystać także do tego, aby wzbogacić e-learning.

Użytkowanie

Articulate 360 stawia przede wszystkim na uniwersalność tworzonych prezentacji. Oznacza to położenie nacisku na to, w jaki sposób uczniowie będą otwierać prezentację. Program automatycznie dostosowuje każdy slajd do ekranu odbiorcy. Bogata biblioteka szablonów nie tylko przyspiesza tworzenie prezentacji, ale też pomaga zaangażować uczniów i urozmaicić e-learning.

Produkt

Kurs i prezentacja dostosowane do urządzeń mobilnych.

Idealny dla

Średnich firm, freelancerów oraz środowisk naukowych, które chcą szybko zbudować kurs lub e-learning z prezentacji PowerPoint.

4. Canva: „Idealne rozwiązanie dla każdego”

Ocena: 4.7/5 – 4,510 recenzji (G2 Crowd)

Canva

Przy zastosowaniu niekomercyjnym, Canva to całkowicie darmowy program do prezentacji, który charakteryzuje dużym naciskiem na estetykę. Canva dostępna jest z poziomu przeglądarki oraz jako aplikacja do robienia prezentacji. Ogromną zaletą jest polska wersja językowa programu.

Użytkowanie

Canva umożliwia współpracę nad prezentacjami online, zapewniając użytkownikom dużą elastyczność podczas pracy. Aplikacja oferuje gotowe schematy prezentacji, które można dowolnie modyfikować, ale możliwe jest też przygotowanie prezentacji od podstaw. W bibliotece graficznej Canva można znaleźć atrakcyjne i częściowo darmowe grafiki, które skutecznie wzbogacą kurs. Oprócz grafik dostępne są też narzędzia do tworzenia infografik i wykresów, które pomogą zaangażować uwagę odbiorcy.

Produkt

Atrakcyjne wizualnie prezentacje multimedialne, które można tworzyć online i we współpracy z innymi użytkownikami.

Idealny dla

Indywidualnych użytkowników, freelancerów zajmujących się kreatywnymi zleceniami oraz firm, którym zależy na możliwości współpracy nad projektem. 

5. SlideDog: „Wolność prezentowania”

Ocena: 4.2/5 – 16 recenzji (G2 Crowd)

SlideDog

SlideDog to program do prezentacji dostępny za darmo w wersji podstawowej lub za opłatą w wersji profesjonalnej. Za jego pomocą można łączyć slajdy PowerPoint i Prezi, pliki PDF, wideo, strony internetowe i inne elementy w jedną prezentację.

Użytkowanie

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby utworzyć prezentację multimedialną, to przeciągnąć pliki do panelu listy odtwarzania. To będzie kolejność odtwarzania. SlideDog nie tylko pozwala łączyć pliki z innych programów, ale także oferuje interakcje, takie jak kwestionariusze lub czat na żywo. Możesz je utworzyć za pomocą tego oprogramowania do prezentacji, dodać je do listy odtwarzania i udostępnić swoją prezentację. 

Produkt

Wysokiej jakości prezentacja, która zawiera pliki w oryginalnych formatach.

Idealny dla

SlideDog to najlepszy program do prezentacji dla osób organizujących spotkania, konferencje i inne wydarzenia. Sprawdza się w przypadku uczestnictwa prelegentów z indywidualnymi materiałami w różnych formatach.

6. LibreOffice Impress: „Dobrze zrobione prezentacje”

Ocena: 4/5 – 25 recenzji (G2 Crowd)

LibreOffice Impress

LibreOffice Impress to szeroko dostępna odpowiedź na pytanie, w czym zrobić prezentacje. Impress jest częścią pakietu LibreOffice, który pełni rolę darmowej alternatywy dla pakietu Microsoft Office. Impress charakteryzuje się prostotą designu i podstawowymi funkcjami, które są wystarczające przy mniej wymagających prezentacjach.

Użytkowanie

Impress posiada wszystkie podstawowe funkcje programów do tworzenia prezentacji, ale w razie potrzeby pozwala też na szczyptę kreatywności. Podstawowe funkcje obejmują wstawianie tekstu, tabeli, zdjęć czy multimediów. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą umieścić na slajdach efekty 2D/3D lub dodać arkusze kalkulacyjne do swojej prezentacji. W darmowej bibliotece można znaleźć gotowe wzorce, efekty i animacje, lecz ich liczba jest ograniczona w porównaniu do płatnych konkurentów. Aplikacja nie umożliwia pracy online nad prezentacjami.

Produkt

Proste prezentacje multimedialne z możliwością dodania obiektów 2D i 3D.

Idealny dla

Impress sprawdzi się w małych firmach, które chcą oszczędzić tworząc prezentację czy kurs. Zadowoleni powinni być również uczniowie i studenci, którzy potrzebują przygotować prostą prezentację na zajęcia.

7. VistaCreate: „Opowiedz swoją historię projektem”

Ocena: 4.5/5 – 169 recenzji (G2 Crowd)

VistaCreate

VistaCreate w dużej mierze skupia się na tworzeniu projektów graficznych online. Aplikacja oferuje również też moduł do tworzenia prezentacji w przeglądarce oraz polską wersję językową.

Użytkowanie

VistaCreate skupia się na aspekcie wizualnym prezentacji, co wiąże się z dostępem do rozbudowanej biblioteki zasobów. Moduł do prezentacji oferuje ponad 100 tysięcy szablonów, które można dowolnie dostosowywać. Oprócz tego prezentację można wzbogacić o animowane obiekty (ponad 13 tysięcy) oraz wybierać z ponad 53 000 ilustracji i grafik. Dostępna jest też aplikacja na iOS i Android umożliwiająca tworzenie prezentacji na urządzeniach mobilnych. Prezentacje można pobrać w formacie PNG, PNG Transparent, PDF lub JPG. Możliwe jest też udostępnianie ich online.

Produkt

Kreatywne prezentacje multimedialne na rynek mediów społecznościowych.

Idealny dla

Przedsiębiorcy, twórcy internetowi, menedżerowie mediów społecznościowych, którzy stawiają na perfekcyjnie zaprojektowane i przyciągające uwagę prezentacje.

8. Publuu: „Wyróżnij się z tłumu!”

Ocena: 4.8/5 – 219 recenzji (G2 Crowd)

Publuu

Publuu nie można uznać za standardowy program do tworzenia prezentacji, ale mimo to zasługuje na to, aby o nim wspomnieć. Program umożliwia stworzenie prezentacji w formie flipbooka, czyli pliku przypominającego książkę. Uczniowie i odbiorcy często uznają ten format prezentacji za bardziej angażujący, a Publuu oferuje wiele interesujących opcji. Dostępna jest polska wersja językowa.

Użytkowanie

Publuu pozwala tworzyć interaktywne prezentacje na podstawie plików PDF. Szybko i prosto można przygotować prezentację w postaci flipbooka – z przewracanymi stronami. Program pozwala na obrandowanie prezentacji oraz dodanie elementów interaktywnych i multimedialnych. Ponadto, Publuu umożliwia monitorowanie tego, jak na flipbooka reagują odbiorcy. Prezentację można opublikować w mediach społecznościowych, wysłać przez link, a nawet dodać do strony internetowej czy wzbogacić o nią kurs. Dodatkowo, prezentacja dostosowuje się do każdego urządzenia, na którym jest przeglądana.

Produkt

Interaktywne flipbooki z wieloma opcjami publikacji. Dodatkowo, Publuu pozwala stworzyć m.in. katalogi, czasopisma online, broszury czy portfolio.

Idealny dla

Publuu sprawdzi się u małych i średnich firm, szkoleniowców i nauczycieli, którym zależy na tym, aby wzbogacić kurs lub urozmaicić sposób przekazywania informacji.

9. ActivePresenter: „Wszystkie narzędzia w jednym miejscu”

Ocena: 4.6/5 – 16 recenzji (G2 Crowd)

ActivePresenter

ActivePresenter to wielofunkcyjny program, który skupia się na tworzeniu materiałów do szeroko pojętego e-learningu. Kreator prezentacji to tylko jedna z wielu ciekawych funkcji tego narzędzia.

Użytkowanie

Ze względu na swoją wszechstronność i skupienie na e-learningu, ActivePresenter umożliwia tworzenie bogatych prezentacji multimedialnych. Korzystając z biblioteki szablonów można stworzyć wyjątkową prezentację z interaktywnymi elementami i obiektami graficznymi. Możliwość nagrywania ekranu, nakładania obrazów lub dogrania narratora sprawiają, że zwłaszcza uczniowie uznają prezentacje tworzone w ActivePresenter za atrakcyjne. Tworzone treści można eksportować między innymi do HTML5, SCORM, xAPI czy formatów Microsoft Office.

Produkt

Kursy multimedialne oparte na slajdach.

Idealny dla

ActivePresenter to przydatne narzędzie dla osób odpowiedzialnych za tworzenie szkoleń, pracowników szkół i uniwersytetów. Program umożliwia tworzenie minigier i posiada moduł do robienia quizów, więc jest idealnym narzędziem dla tych, którzy planują przygotować kurs.

10. Visme: „Przemień nudne dane w piękne wizualizacje”

Ocena: 4.5/5 – 391 recenzji (G2 Crowd)

Visme

Visme to narzędzie w chmurze, które umożliwia tworzenie interaktywnych prezentacji, wizualizację danych oraz projektowanie infografik, raportów, wykresów i banerów. 

Użytkowanie

Dostępna jest duża liczba gotowych, dostosowywalnych szablonów, które są podzielone na 4 kategorie: Prezentacje, Infografiki, Banery i Projekty niestandardowe. Wybierz odpowiednią kategorię, a następnie wybierz dowolny szablon. Dodaj interaktywność, osadzając ankiety, quizy, pliki wideo i nie tylko. Gotową prezentację można udostępnić za pomocą linku, osadzić na stronie internetowej lub pobrać w postaci zdjęcia lub dokumentu PDF.

Produkt

Dopracowane wizualnie interaktywne prezentacje, które można tworzyć przy minimalnym wysiłku i udostępniać zarówno online, jak i offline.

Idealny dla

Jedno z najlepszych narzędzi dla edukatorów, prezenterów i mówców, zwłaszcza tych, którzy wolą korzystać z gotowych szablonów, aby skrócić pracę. Program jest również idealny dla osób pracujących w zespole, ponieważ pozwala porządkować dane w folderach i przyznawać dostęp według roli.

Jak sprawdziliśmy najlepsze oprogramowanie do prezentacji interaktywnych

Aby dostarczyć Ci wiarygodne informacje na temat tego, w jakim programie zrobić prezentacje interaktywne, przeczytaliśmy powiązane artykuły i porównaliśmy oceny. Ponadto pobraliśmy bezpłatne wersje, aby je przetestować. Przeczytaliśmy również, co mówią odbiorcy programów, aby sprawdzić, czy nasze wrażenia z używania konkretnego oprogramowania pokrywają się z doświadczeniami innych. W poszukiwaniu najlepszego oprogramowania do prezentacji skupiliśmy się na zidentyfikowaniu kategorii użytkowników, którzy odnieśliby największe korzyści wybierając konkretne oprogramowanie.

Często zadawane pytania dotyczące korzystania z oprogramowania do prezentacji interaktywnych

Gdy wybierze się odpowiednie oprogramowanie spośród wielu platform do prezentacji można mieć kilka praktycznych pytań dotyczących tworzenia interaktywnych, wszechstronnych prezentacji. W takim przypadku warto zapoznać się z kilkoma często zadawanymi pytaniami w tym zakresie.

1. Jak sprawić, aby prezentacja była interaktywna?

Niezależnie od tego, jakie aplikacje do robienia prezentacji interaktywnych wykorzystujesz, pracuj nad prezentacją na poziomie tekstu i elementów wizualnych. Nie zapomnij również o tym, co uczniowie mogą zrobić z prezentacją (np. poruszanie się po slajdach i uruchamianie określonych animacji).

Nie nadużywaj treści pisemnych i pamiętaj o uzupełnieniu ich obrazami, postaciami oraz tłem. Jeśli to możliwe, umieść dłuższe teksty w skrypcie i nagraj lektora do swojej prezentacji.

2. Jak wzbogacić e-learning o interaktywną prezentację PowerPoint?

Świetnym sposobem, aby uczynić prezentację interaktywną i zaangażować odbiorców jest użycie wywoływanych animacji. Poniżej znajdują się trzy przykłady wywoływanych typów animacji, które można umieścić w prezentacji w formacie PPT.

  • znajdowanie ukrytych obiektów 
  • gra vabank 
  • interaktywne fiszki

Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem, aby utworzyć kurs online z prezentacji jest przekonwertowanie jej na jeden z formatów e-learning, np. SCORM. Umożliwi on śledzenie, w jaki sposób uczniowie korzystają z kursu i odpowiadają na quizy. Można to zrobić we wspomnianym iSpring Suite, w tym samym interfejsie programu PowerPoint.

3. Jakie są inne popularne alternatywy programu PowerPoint do tworzenia interaktywnych prezentacji online?

Niektóre popularne zamienniki dla prezentacji PPT, które nie zostały wymienione na liście, to Haiku Deck, Prezentacje Google i Apple Keynote. Platformy te oferują świetne funkcje i szablony, które pozwolą Ci zaangażować odbiorców i sprawić, że prezentacje będą bardziej dynamiczne.

4. Jak Prezentacje Google wypadają w porównaniu z programem PowerPoint jako narzędziem do prezentacji?

Prezentacje Google to szeroko stosowane narzędzie do prezentacji w chmurze, które oferuje wiele funkcji podobnych do programu PowerPoint. Umożliwia współpracę w czasie rzeczywistym, oferuje szeroką gamę szablonów i obsługuje wstawianie różnych elementów multimedialnych. Jedną z zalet Prezentacji Google jest ich płynna integracja z innymi usługami Google, takimi jak Dysk Google. Ponadto Prezentacje Google umożliwiają tworzenie prezentacji online. Można uzyskać do nich dostęp i edytować je na dowolnym urządzeniu z połączeniem internetowym. Dzięki temu jest to wygodna aplikacja do tworzenia prezentacji do pracy zdalnej lub współpracy przy projekcie.

Wnioski

Mamy nadzieję, że artykuł był dla Ciebie przydatny i odkryłeś co najmniej jedno oprogramowanie do interaktywnych prezentacji, które chcesz wypróbować. Jeśli chcesz tworzyć profesjonalnie wyglądające szkolenie zawierające slajdy, scenariusze, screencasty i oceny bez potrzeby szkolenia to sugerujemy iSpring Suite. Pobierz program do prezentacji iSpring Suite w 14-dniowej wersji próbnej i już teraz poznaj wszystkie jego funkcje.

iSpring Suite
Program do prezentacji dostosowany do Twoich potrzeb
Wypróbuj za darmo