Używasz starszej wersji przeglądarki. Zaktualizuj Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox lub Microsoft Edge do najnowszej wersji, aby udoskonalić doświadczenia korzystania z witryny.

image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml image/svg+xml fb-white-10x14fb-10x14 ok-white-10x19ok-10x19 twitter-white-18x14twitter-18x14vk-white-16x11vk

KrLySwpF3PVkAfRPhtNyPrezentacja interaktywna ma na celu zainteresowanie odbiorców, przekazanie im nowej wiedzy itd. Ale w erze inteligentnych tosterów i telefonów komórkowych w zegarkach (wrist phone) tradycyjne prezentacje PowerPoint straciły prawie całą moc. Na szczęście postęp to nie tylko sprawianie, że niegdyś innowacyjne rzeczy się starzeją, ale także rozwój. W przypadku prezentacji rozwinięciem jest interaktywność. W tym artykule opiszemy 5 najlepszych programów do interaktywnych prezentacji, które mogą pomóc w rozwijaniu interaktywności.

Czym są interaktywne prezentacje PowerPoint?

Co to właściwie jest prezentacja interaktywna? Na miano prezentacji interaktywnych zasługują prezentacje, które mają obiekty, z którymi można wchodzić w interakcje. Są to, na przykład, punkty aktywne, nawigacja, wyskakujące okienka, animacje itp. Funkcja ta umożliwia przyciągnięcie uwagi uczniów, utrzymanie zaangażowania odbiorców i wzmocnienie przekazu prezentacji.

Zebraliśmy 5 najlepszych narzędzi, które umożliwiają tworzenie interaktywnych prezentacji. Wybierz to, które najlepiej wpisuje się w potrzeby firmy i przeniesie doświadczenia uczniów podczas nauki na wyższy poziom.

iSpring Suite

Interaktywna prezentacja przygotowana za pomocą łatwego w użyciu zestawu narzędzi do tworzenia.

Darmowy okres próbny Dowiedz się więcej

Interaktywne prezentacje – program do tworzenia profesjonalnych prezentacji

1. iSpring Suite

iSpring Suite to program, który umożliwia szybkie i proste tworzenie angażujących prezentacji multimedialnych samodzielnie lub w grupie. Działa jako dodatek do programu PowerPoint, który zapewnia mnóstwo niezawodnych opcji. Aby Twoja prezentacja była multimedialna, możesz dowolnie ją modyfikować, dodając symulacje dialogów, quizy, screencasty i wykłady wideo. Jeżeli chcesz, możesz użyć istniejącej już prezentacji PowerPoint jako punktu wyjścia i ulepszyć ją za pomocą narzędzi iSpring. Ale jeśli chcesz stworzyć prezentację od podstaw, to również jest taka możliwość.

Aby treści prezentacji były jeszcze bardziej atrakcyjne wizualnie, możesz stworzyć interakcje. Dostępne są gotowe szablony, które mogą wzbogacić prezentację i przedstawiać treści jako FAQ, oś czasu, proces cykliczny, katalog itd. Aby zaoszczędzić Ci pracy, iSpring gwarantuje dostęp do biblioteki treści zawierającej ponad 89 000 zasobów e-learningowych. Znajdziesz tam tła, postacie i ikony, które pomogą wcielić w życie kreatywne pomysły.

iSpring Suite oferuje również przestrzeń online dla firm do pracy zespołowej i współpracy o nazwie iSpring Cloud. Dzięki temu użytkownicy mogą tworzyć prezentację i sprawdzać wiedzę bezpośrednio w przeglądarce oraz współpracować nad treściami e-learningowymi w chmurze. Wystarczy udostępnić link do kursu swoim współpracownikom, a będą mogli edytować teksty i dopracować wygląd prezentacji. Dzięki temu pracownicy nie tylko przygotują prezentację, ale też popracują nad umiejętnością komunikacji i dzielenia się opiniami.

Prezentacja interaktywna w iSpring Suite Max

Już teraz pobierz darmową 14-dniową wersję próbną iSpring Suite →

2. Prezi

Prezi to jedno z najlepszych narzędzi, aby tworzyć angażujące prezentacje multimedialne. Prezi Present pozwala projektować animowane treści i wzbogacać nimi prezentację w formie wideo. Dzięki Prezi Design możesz tworzyć wszelkiego rodzaju grafiki, animować obiekty, filtrować obrazy, a ponadto edytować prezentację według swoich preferencji.

Prezentacja interaktywna w Prezi

3. Mentimeter

Mentimeter to kolejne narzędzie, które umożliwia tworzenie interaktywnych prezentacji. Umożliwia dodawanie quizów i głosowanie w czasie rzeczywistym, aby zbierać dane; dodawanie obrazów i GIFów, aby uczynić prezentację bardziej atrakcyjną.

Prezentacja interaktywna w Mentimeter

4. ClassFlow

ClassFlow to darmowe oprogramowanie do prowadzenia lekcji w chmurze, które umożliwia projektowanie interaktywnych prezentacji i ocenianie wiedzy uczniów. ClassFlow jest przydatny zarówno do nauczania bezpośredniego, jak i na odległość.

Prezentacja interaktywna w ClassFlow

5. FlowVella

FlowVella to narzędzie do projektowania interaktywnych prezentacji na urządzeniach Apple. Oprogramowanie umożliwia umieszczenie wideo, obrazu, tekstu i innych elementów na jednym slajdzie. FlowVella zachęca użytkownika do porzucenia tradycyjnych liniowych slajdów w prezentacji i pomaga budować angażujące interaktywne wrażenia użytkownika.

Prezentacja interaktywna w FlowVella

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że dzięki nam odkryłeś co najmniej jedną odpowiednią dla Twojej firmy aplikację do interaktywnych prezentacji, którą chcesz wypróbować. Jeżeli nie chcesz przeprowadzać w pracy szkoleń z korzystania z programu, wypróbuj 14-dniową wersję próbną iSpring Suite. Dzięki temu programowi prezentacja interaktywna zawierająca slajdy, doskonałe scenariusze, screencasty i zdjęcia powstanie szybciej niż gdyby zajął się tym profesjonalista.

iSpring Suite
Twoja prezentacja interaktywna z iSpring Suite
Wypróbuj za darmo